توصیه‌های ترنس تائو
 لينك‌هاي مفيد
 
 شما چطور آدمي هستيد؟
شما چطور آدمي هستيد؟
تست روانشناسي براي اينكه بفهميد چگونه آدمي هستيد

 

 

ساده‌ترين اشكال هندسی را به ياد بياوريد: مربع، مستطيل، مثلث، دايره، منحنی. پس خيلي سريع و بدون اين‌كه زياد به مغزتان فشار بياوريد، شكلي را انتخاب كنيد كه بيشتر از همه می‌پسنديد. آزمونی روانشناسی پيش روی شماست كه با توجه به انتخابتان به سرعت نشان مي دهد كه شما در زندگي چه جور آدمي هستيد و احتمال موفقيتتان در چه مشاغلي بيشتر است.

 

 

مربع
افرادى كه شكل مربع را انتخاب مى‌كنند كسانى هستند كه در يك محيط پايدار بيشترين احساس آرامش را دارند و مسير كارهايشان كاملاً واضح است. چنين اشخاصى محافظه‌كارند و دوست دارند همه چيز مرتب و منظم باشد .وظيفه شناس هستند و اگر كارى را به آن‌ها محول كنيد آنقدر روى آن وقت مى گذارند تا تمام شود، حتى اگر كارى تكرارى و طاقت‌فرسا باشدو مجبور شوند به تنهايى آن را انجام دهند.

 


مستطيل
اصول‌گرايى مشخصه بارز اين افراد است. آنها نيز نظم و ترتيب را دوست دارند ولى آن را بيشتر از طريق سازماندهى‌هاى دقيق اجرا مى‌كنند. اين امر سبب مى‌شود كه راه‌هاى مناسبى را انتخاب و همه قواعد و مقررات را بررسى كنند. اگر وظيفه‌اى را به اين اشخاص محول كنيد ابتدا آن را به خوبى سازماندهى مى‌كنند تا اطمينان يابند كه به‌طور اصولى اجرا خواهد شد.

 


مثلث
اشخاصى كه شكل مثلث را انتخاب مى كنند هدف‌گرا هستند. آنها از برنامه‌ريزى قبل از انجام كارها لذت مىبرند و به طرح موضوعات و برنامه‌هاى بزرگ و بلند مدت تمايل نشان مى‌دهند، اما ممكن است جزئيات را فراموش كنند.
اگر كارى را بر عهده آنها بگذاريد ابتدا هدفى را براى آن تعيين و سپس با برنامه‌ريزى كار را آغاز مى‌كنند.

 


دايره
چنين افرادى اجتماعى و خوش صحبت هستند، هيچ لحن خشنى ندارند و امور را به وسيله صحبت كردن درباره آنها تحت كنترل خود در مى آورند. ارتباطات اولين اولويت آنها در زندگى است .مطمئن باشيد كه اگر وظيفه‌اى به آن‌ها محول شود آن‌قدر درباره آن صحبت مىكنند تا هماهنگى لازم ايجاد شود.

 


منحنى
خلاقيت در اين قبيل افراد موج مى‌زند و اغلب اوقات كارهاى جديد و متفاوت را ارائه مى‌دهند. نظم و ترتيب برايشان كسالت آور است و اگر تكليف را براى آنها در نظر بگيريد ايده‌هاى خوب و مشخصى را براى آن‌ها ابداع مى‌كنند.

به طور كلى افرادى كه سه شكل اول يعنى مربع، مستطيل و مثلث را انتخاب مى كنند در جهت مسير ويژه در حركت هستند و كارها را به طور منطقى و اصولى انجام مى‌دهند ولى ممكن است خلاقيت كمى داشته باشند.
اما گزينش دايره و منحنى نشان‌دهنده خلاقيت و برون‌گرايى است. چنين افرادى به موقعيت‌هاى جديد وساير افراد دسترسى پيدا مى‌كنند ولى چندان اصول‌گرا و قابل اعتماد نيستند.

كاربرد تست

اين تست براى ارزيابى افراد نسبت به موقعيت شغلى‌شان كاربرد دارد و يا به منظور پى بردن به اين نكته كه اشخاص مختلف تا چه حد مى‌توانند با هم كار كنند. اگر شما به شدت علاقه‌منديد كه يك كار خاص و اصولى را انجام دهيد يك فرد مربع دوست مى تواند همكار خوبى برايتان باشد.
همچنين اين‌گونه افراد براى كار در دواير حسابرسى هم كاملاً مناسبند.
اگر كارها نياز به سازماندهى گروهى داشته باشد مثلث دوستان در پيشبرد فعاليت‌ها موفق خواهند بود. اين افراد مى‌توانند مجرى خوبى باشند چون اهداف را مشخص و اطمينان مى‌يابند كه دستيابى به آنها ممكن است.
براى هر نوع ارتباطات حضورى افرادى كه دايره را انتخاب مى كنند، بهترين هستند. آنها مى توانند يك كارمند خوب، مسئول پذيرش يا فردى باشند كه به مشتريان خود خدمات مناسبى را ارائه مى دهند.
بالاخره افرادى كه شكل مورد علاقه‌شان منحنى است هميشه ايده هاى تازه دارند و به طور مثال براى كار در شركت هاى تبليغاتى مناسبند.

 

 

 

 

 

1389/5/5لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 
 فعاليت هاي علمي
 تماس با ما
 بازديدها
كاربران غيرعضو آنلاينكاربران غيرعضو آنلاين:  5325
 كاربران عضو آنلاين:  0
  کل كاربران آنلاين:  5325