توصیه‌های ترنس تائو
 لينك‌هاي مفيد
 
 بهترین بودن در کلاس
بهترین بودن در کلاس
آیا ممکن است کسی همیشه رتبه اول در کلاس باشد و تمام وقت در رویا به سر ببرد؟؟؟

 

اگر مایلید جزو برترینها در کلاس باشید:
 

 

▪ سعی کنید همیشه به موقع در کلاس درس حاضر شوید و چنانچه مسیر شما تا مدرسه دور است از وسیله نقلیه مطمین استفاده کنید تا بهتر بتوانید زمان خود را تنظیم کنید. هنگامی که درکلاسی دیر حاضر می شوید تمرکز کلاس و معلم بهم می ریزد. به یاد داشته باشید که همیشه به موقع و زود حاضرشدن درکلاس درس، بسیار سودمندتر از دیر رسیدن است.

 

▪ اگر می خواهید صحبت های معلم خود را بهتر بشنوید و تخته را نیز بهتر ببینید در ردیف های جلو بنشینید.

 

برنامه درسی و ریوس مطالبی را که معلم قرار است تدریس کند تهیه کنید. چنانچه معلم به تدریس درسی می پردازد که اضافه بر سازمان مطالب دیگری را نیز برای شما تدارک می بیند ازآن بخوبی آگاه شوید. برنامه درسی خود را گم نکنید تا هر زمانی که نسبت به برگزاری و نحوه برگزاری کلاسی برای شما سؤالی پیش آمد بتوانید به آن مراجعه کنید. هنگامیکه شما آماده درکلاسی حاضر می شوید وقت معلم نیز برای چیزهای پیش پا افتاده کمتر گرفته می شود و معلم با مشکلات کمتری مواجه می شود.

 

▪ وقتی که در کلاس درس حاضر می شوید تمرکز خود را فقط بر روی یادگیری مطالب بگذارید و نه چیز دیگر. همیشه سعی کنید قبل از کلاس، خوب غذا بخورید و حتی المقدور دستشویی های خود راقبل از شروع کلاس بروید. تمام وسایلی که لازم دارید با خود سرکلاس بیاورید.

 

 

یکی از چیزهایی که باعث درک مطلب بهتر دروس می شود نکته برداری از صحبت های معلم است. سعی کنید مطالب مهم و کلیدی را یادداشت کنید و برای خود از هر درسی یک جزوه درست کنید. نکته برداری و مطالعه آنها کمک شایانی در فراگیری مطلب به شما می کند.

 

▪ گاهی اتفاق می افتد که بعلت بیماری و یا مشکلی نتوانید در یک کلاس درس حضور یابید. در چنین حالتی تکلیف چیست؟

بهترین کاری که می توانید انجام دهید، این است که در شروع سال تحصیلی سعی کنید شماره تلفن حداقل دونفر از همکلاسی های خود را داشته باشید تا در مواردی که مشکل دارید و نمی توانید در کلاس حاضر شوید، با تلفن زدن به دوستان خود از اوضاع و احوال کلاس باخبر شوید و مطالبی را که لازم است یاد بگیرید و یا مطالعه کنید را از آنها بپرسید. درنظر داشته باشید که کمتر معلمی پیدا می شود که یک درس را دوباره برای شما که غایب بودید تدریس کند. اگر شما کمی خجالتی هستید و با کسی زیاد صحبت نمی کنید، بهتر است برای مواقع ضروری هم که شده شماره تلفن تعدادی از همکلاسی های خود را داشته باشید و از آنهاکمک بگیرید.

 

▪ اگر در درسی تکلیفی برای انجام دادن دارید، در انجام دادن آن درنگ نکنید و در حقیقت کار امروز را به فردا نیندازید. ممکن است بعدا برای شما مشکلی غیرقابل پیش بینی اتفاق بیفتد و نتوانید تکلیف خود را به درستی و به دقت انجام دهید. اگر می خواهید شاگرد زرنگ و خوبی باشید و بهترین نمره را نیز کسب کنید پس باید با پشتکاری زیاد و یک برنامه ریزی خوب کارهای خود را انجام دهید. اگر در درسی با مشکل مواجه شدید، آن مشکلات را به حال خود نگذارید و به سادگی از آنها نگذرید. سعی کنید مشکلات درسی را با کمک معلم و یا دوستانی که دراین زمینه تبحر دارند برطرف کنید. در حقیقت نابرده رنج گنج میسر نمی شود.

 

 

▪ شاگرد خوب معمولا فقط به کتب درسی اکتفا نمی کند و سعی نمی کند که کتاب های متفرقه مربوط به درس موردنظر را نیز مطالعه کند. اگرچه عده ای از دانش آموزان به ابتکار زیاد رغبت نشان نمی دهند، ولی مطالعه اضافی کتب دیگر، کمک زیادی به درک و فهم مطالب دروس شما خواهدکرد. یکی دیگر از کارهایی که شاگردان خوب و موفق انجام می دهند، این است که این دسته از افراد، قبل از اینکه معلم بخواهد سرفصلی را تدریس کند، آنها این دروس را خوب مطالعه می کنند و با آمادگی کامل سرکلاس می روند. این افراد با ابتکارشان درحقیقت با حضور در کلاس فقط اشکالات خود را برطرف می کنند و به خوبی در درس موردنظر اشراف پیدا می کنند.

 

زمانیکه کاری را به صورت گروهی انجام می دهید، تمام تلاش خود را به کار گیرید تا یک عضو خوب در گروه خود باشید. کار را به نحوی انجام دهید که گویا خود به صورت انفرادی باید این کار را انجام بدهید. ایده ها و نظرات خود را با جمع مطرح کنید و در انجام تکالیف نیز جدی باشید. در کار گروهی از زیرکار در نروید. اگر کسی درجمع پیدا شود و مدام بگوید که من برای اینکه طرح و ایده ای ندارم و فکر می کنم شما بهتر از من هستید و... این فرد با مطرح کردن این صحبت ها درحقیقت می خواهد از انجام دادن کارشانه خالی کند و تنبلی خود را به اثبات برساند. توجه داشته باشید که درکار گروهی باید یاد بگیرید که نظر جمع مهم است و نه فرد. اجازه ندهید که عده ای افکار خود را به شما و دیگران تحمیل کنند. درکار گروهی به افکار و عقاید دیگراعضا احترام بگذارید و با سازش و مصالحه با یکدیگر فعالیت کنید وکار خود را به پایان برسانید.

 

 

همیشه سعی کنید از اشتباهات خود درس بگیرید.و نسبت به آنها بی تفاوت نباشید. گاهی اوقات معلم درپای برگه امتحانی شما نکاتی را ذکر می کنند که شما باید اینها را جدی بگیرید و درپی رفع اشکال آنها باشید. بعنوان مثال اگر معلمی در درس انشا درپای برگه شما می نویسد از گرامر بهتری استفاده کنند یعنی که شما در درس گرامر مشکل دارید و باید در این زمینه تمرین و مطالعه بیشتری داشته باشید. اگر معلم به شما می گوید کار شما عالی است و نتیجه گیری شما ضعیف است این بدان معنا است که در زمینه جمع بندی مطلب و نتیجه گیری موضوع دقت بیشتری باید داشته باشید. همیشه ازخود سؤال کنید که اشتباه من چه چیزی بود که در درس مورد نظر نتوانستم نتیجه خوبی را کسب کنم؟ گاهی اوقات شما در امر یادگیری زحمت می کشید ولی مسیر درستی را انتخاب نمی کنید و با مشکل مواجه می شوید. هیچگاه از تلاش و کوشش دست برندارید. از اشتباهات خود درس بگیرید امیدوار باشید وسعی کنید درجلسات بعد بهترین باشید. معلم بهترین کسی است که در زمینه رفع اشکالات می تواند به شما کمک کند.

                                                 
همواره یک دفتر چه یاداشت همراه خود داشته باشید.سر فصل مطالبی را که معلمتان می گوید بردارید که باعث گوش دادن به حرفهای معلمتان می شود و به شما در امتحان کمک می کند.

 سوال بپرسید. اگر شما چیزی را نمی فهمید بهتر است از معلمتان کمک بگیرید.که برگ برنده ایست برای شما در جلسه امتحان.

 انجام تکالیف به صورت کامل در همان زمان. اگر شما این کار را به طور منظم انجام دهید شانس شما در گرفتن نمره عالی بالا خواهد بود واگر شما این کار را به طور منظم انجام ندهید تمام زحماتتان به هدر می رود.

 کلاسهایتان را غیبت نکنید. این کار شما را به احتمال زیاد به دردسرمی اندازد وشهرت واعتبار شما را پیش معلمتان خراب می کند.

اگاه بودن و فعال بودن در کلاس. آیا ممکن است کسی که همیشه رتبه اول در کلاس است، تمام وقت در رویا به سر ببرد؟؟؟

مطالعه صحیح . برنامه تعطیلات آخر هفته خود را تنظیم کنید, این به این معنی نیست که تمام زمان تعطیل خود را برای درس خواندن بگذلرید بلکه با یک برنامه صحیح می توانید نیمی از زمان خود را به تفریح با دوستان و نیمی را به درس خواندن اختصاص دهید.

بحث در مورد موضوع با دوستان خود. این کار می تواند آن (درس خواندن )را آسانتر کند.
روی  مسائل و مشکلات ریاضیتان روزانه کار کنید. فکر کنید این کار تمرینی است برای مسابقه و یا آزمون بعدی. به این ترتیب ، شما آماده می شوید!

قبل از امتحان تغذیه و خواب کافی داشته باشید.به یاد داشته باشید که این خیلی خوبه که به خودتون استراحت بدید البته اگه زمانش زیاد نشه!!

نوشتن منظم! نوشته های شما نمی تواند کامل باشد ، اما حداقل باید قابل خواندن باشد!!!
به خاطر داشته باشید که برخی از دانش آموزان نمی توانند مفهوم را متوجه شوند. آنها باید کمک بخواهند و عصبی نشوند.

اطمینان حاصل کنید که می توانید معلمتان را با یک کار خوب تحت تاثیرقرار دهید وبه یاد داشته باشید که همواره وظایفتان را به نحو احسن انجام دهید و در انتها اینکه در انتخاب دوستانتان دقت کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1389/7/3لينک مستقيم

فرستنده :
فرید HyperLink HyperLink 1389/8/12
مـتـن : به نظر شما کدام مهمتر است؟
1- برترین بودن در کلاس؟
2- احساس رضایت و شعف از آنچه که یاد می گیریم؟
3- یاد گرفتن مطالب بیشتر؟
4- کسب توانایی بالاتر در به کار بردن آنچه که یاد گرفته ایم؟

فرستنده :
احسان HyperLink HyperLink 1389/8/12
مـتـن : من می خوام که بتونم در المپیاد ریاضی موفق باشم، اما معلم ما چیزی در این زمینه به ما یاد نمی دهد. به نظر شما چه کار کنم؟
پاسـخ : احسان جان پیشنهاد می کنم از منوی کناری سمت راست همین صفحه روی لینک المپیاد ریاضی کلیک کنید. مطالب جالبی در این خصوص در آن صفحه قرار داده شده است.

فرستنده :
سارا HyperLink HyperLink 1389/8/12
مـتـن : سلام،
از مطلب خوبتون خیلی ممنونم.
ولی یاد امتحانهام افتادم.
حالا کو تا امتحان ؟

فرستنده :
ناشناس HyperLink HyperLink 1389/8/12
مـتـن : harfat khobe,vali hale anjamesha nadarim.

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 
 فعاليت هاي علمي
 تماس با ما
 بازديدها
كاربران غيرعضو آنلاينكاربران غيرعضو آنلاين:  6566
 كاربران عضو آنلاين:  0
  کل كاربران آنلاين:  6566