مصاحبه و گزارش - موضوعي
 خوشامدگويي در نوزدهمين المپياد جهاني كامپيوتر! (مصاحبه و گزارش شماره‌ي 68)
خوشامدگويي در نوزدهمين المپياد جهاني كامپيوتر! (مصاحبه و گزارش شماره‌ي 68)
گزارشي از المپياد جهاني كامپيوتر در سال 2007 – قسمت اول

گزارشي از المپياد جهاني كامپيوتر 
  در سال 2007 – قسمت اول

خوشامدگويي در نوزدهمين
المپياد جهاني كامپيوتر
اشاره
نوزدهمين المپياد جهاني كامپيوتر در تاريخ 24 مرداد 1386 (15 آگوست 2007 ميلادي) در شهر «زاگرب» (Zagreb) در كرواسي آغاز شد. به همين مناسبت «آلن اشپيگل» (Alen Spiegel) رئيس كميته‌ي برگزاري المپياد براي خوشامدگويي پيامي دادند كه متن آن‌را مي‌توانيد در زير بخوانيد.

شركت‌كنندگان، سرپرستان گروه، اعزاي كميته‌ي جهاني (IC) و كميته‌ي علمي المپياد جهاني كامپيوتر (ISC)، مهمانان و ناظران عزيز!
از طرف نوزدهمين المپياد جهاني كامپيوتر به شما خوشامد مي‌گويم. اين رويداد بزرگ، رقابت عظيمي است مخصوصاً براي كشور كوجكي مثل كرواسي. باعث افتخار ماست كه فرصتي را بدست آورديم تا قابليت‌هاي خودمان را نشان دهيم. بهترين افراد را انتخاب كرديم و از يك سال پيش كار كرده‌اند تا الان شما بتوانيد از اقامت‌اتان در «زاگرب» لذت ببريد.


محيا كردن يك المپياد كار راحتي نيست. تعدادي كاغذ احتياج دارم تا همه‌ي كارهايي كه براي برگزاري درست و بدون مشكل المپياد انجام داديم را بنويسم. باعث غرور است كه براي اولين بار در المپياد جهاني كامپيوتر، شركت‌كنندگان قادر بودند كه ازاتاق‌هايشان به اينترنت پر سرعت يك گيگابايتي وصل شوند!!!. سؤال‌ها خوب هستند و مطمئنم شما از آن‌ها خوشتان مي‌آيد. نرم‌افزار ارزشيابي (تصحيح اوراق) ما كه چندين بار در مسابقه‌هاي آنلاين استفاده شده است آماده است. در سال‌هاي گذشته نشان داديم در برگزاري ديگر المپيادها به بهترين شكل عمل مي‌كنيم.

هدف از المپياد چيست؟ ما جواب را مي‌دانيم. براي نشان دادن مهارت‌ها و دانش‌هايمان به ديگران و اين‌كه ببينيم ما كجا هستيم. مسابقه مي‌دهيم تا پيشرفت كرده و به هدف‌هاي بالاتري برسيم كه در رشته‌ي مورد نظر انتخاب كرديم. منظورمان همان حوزه‌ي كامپيوتر است. اما پاسخ به مسائل تنها هدف در المپياد جهاني كامپيوتر نيست. اين يك فرصت كمياب براي ديدن همسن‌هاي خودتان از سرتاسر دنيا است كه علايق خودشان در زندگي را به اشتراك ‌گذاشته‌اند. در اينجا از زمانتان براي اجتماعي شدن با ديگر شركت‌كنندگان استفاده و دوستان جديدي پيدا كنيد.


ديدن سنت‌ و فرهنگ‌هاي مختلف در يك مكان، يك موقعيت كمياب در زندگي است؛ پس استفاده كنيد. از ديگران بياموزيد و جواني‌اتان را ثروتمند‌تر كنيد.

اميدوارم اوقات خوشي را در «زاگرب» (Zagreb) داشته باشيد و خاطرات و تجربه‌هاي خوبي را به خانه‌هايتان ببريد. آرزو مي‌كنم ذهن و نگراني‌هايتان را پاك كنيد تا بتوانيد در مسابقه‌ي درپيش بالاترين توانايي خودتان را ارائه دهيد.

موفق باشيد و اوقاتتان در اينجا را عاقلانه سر كنيد!

 1386/12/24لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 فعاليت‌هاي علمي رشد

 

     

 

 

صفحه‌ي اصلي

     

 

راهنماي سايت

     

 

 

آموزش

     

 

بانك سوال

     

 

 

مسابقه

     

 

 

زنگ تفريح

     

 

 

مصاحبه و گزارش

     

 

 

معرفي كتاب

     

 

 

مشاوره

     

 

 

پرسش‌و‌پاسخ‌علمي

     

 

اخبار

     

 

فعاليت‌هاي علمي

 تماس با ما