مصاحبه و گزارش - موضوعي
 مصاحبه با آقاي «هنس مورليس» (Hans Moerlis)(مصاحبه و گزارش شماره‌ي 199)
مصاحبه با آقاي «هنس مورليس» (Hans Moerlis)(مصاحبه و گزارش شماره‌ي 199)
گزارش شماره 6 از المپياد جهاني زيست 2010 ميلادي

مصاحبه‌اي كه ترتيب داده شده است با آقاي «هنس مورليس» (Hans Moerlis) است. ايشان در بين سال‌هاي 1371 تا 1387 (1992 تا 2008 ميلادي) رئيس المپياد جهاني زيست بوده‌اند. همچنين از سال 1374 تا 1380 (1995 تا 2001 ميلادي) رئيس گروه علوم موسسه‌ي ملي برنامه‌ريزي درسي بوده‌اند. توجه شما را به اين مصاحبه جذاب جلب مي‌كنم:

-مي‌توانيد خاطره‌انگيزترين اتفاقي را كه در المپياد جهاني زيست براي شما اتفاق افتاده است را به ما بگوييد؟

براي من دومين المپياد جهاني زيست كه در روسيه برگزار شد پرخاطره‌ترين تجربه بود. در آن‌ سال ما هيچ دستگاه كپي نداشتيم و بايد همه چيز را با دست بر روي كاغذ مي‌نوشتيم. تابستان بود و بسيار گرم و همه جا پر از پشه! واقعاً شرايط سختي بود اما روحيه ما خيلي بالا بود. مي‌توانم به جرأت بگويم يك روحيه واقعي المپياد داشتيم.

-شما در اين المپياد به عنوان ناظر حضور داريد، آيا تفاوت قابل ملاحظه‌اي را به عنوان رئيس المپياد جهاني زيست مشاهده كرده‌ايد؟

از ديد رئيس المپياد جهاني زيست، خيلي چيزها وجود دارد كه بايد توجه كرد. اما الان با استرس كم از اين رويداد زيبا لذت مي‌برم. مي‌خواهم اين نكته را هم بگويم كه رئيس جديد، «كاسمساپ» (Kasemsap) همه چيز را به خوبي برگزار كرده است و اميدوارم به پاس اين خدمت او، از ايشان قدرداني شود.

-از آنجا كه شما ميزباني المپياد جهاني زيست را به عنوان رئيس بر عهده داشتيد، پيامي براي اعضاي هيأت داوران يا دانش‌اموزان شركت‌كننده داريد؟

براي دانش‌اموزان، شركت در المپياد فقط يراي پيروزي نيست، بلكه بايد از علم لذت ببريد و سعي كنيد دوستان جديدي پيدا كنيد. براي اعضاي هيأت داوران، فرصتي هست تا از ديگران مطالبي را بياموزيد.

بار ديگر مي‌گويم، المپياد براي پيروزي نيست بلكه بدست آوردن تجربه‌اي جديد در ارتباط با ديگران است. 

1389/8/8لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 فعاليت‌هاي علمي رشد

 

     

 

 

صفحه‌ي اصلي

     

 

راهنماي سايت

     

 

 

آموزش

     

 

بانك سوال

     

 

 

مسابقه

     

 

 

زنگ تفريح

     

 

 

مصاحبه و گزارش

     

 

 

معرفي كتاب

     

 

 

مشاوره

     

 

 

پرسش‌و‌پاسخ‌علمي

     

 

اخبار

     

 

فعاليت‌هاي علمي

 تماس با ما