مصاحبه و گزارش - موضوعي
 اولين بازديدكننده(مصاحبه و گزارش شماره ی225)
اولين بازديدكننده(مصاحبه و گزارش شماره ی225)
گزارش شماره 2 از المپياد جهاني كامپيوتر 2010

بعد از يك سفر 15 ساعته، «ميكاييل پنياوين» (Mikhail Panyavin) و «لطيف ايبروگيموف» (Latif Ibrogimov) خوشحالند كه تيم تاجيكستان اولين شركت‌كننده اين مسابقات هستند كه به كانادا آمدند.

تيم تاجيكستان با شش شركت‌كننده بسيار قوي به اين دوره از مسابقات پا گذاشتند. سفر آن‌ها راحت بود و در روز 12 آگوست به دانشگاه آمدند.

«لطيف ايبروگيموف» (Latif Ibrogimov) دانشجوي دكتراي در دانشگاه «واترلو» (Waterloo) مي‌گويد: ما فقط منتطريم. «ميكاييل پنياوين» (Mikhail Panyavin) نيز مي‌گويد: من از تمرين براي المپياد جهاني كامپيوتر لذت مي‌برم و به نظر من حتي يك سال مطالعه براي اين المپياد كافي نيست. او مي‌خواهد آبشار نياگرا را ببيند و همچنين هيچ‌كدام زيبايي‌هاي اين كشور را از دست ندهد.

 

تيم روسيه

يكي از تيم‌هاي پر افتخار، روسيه است. سرپرست اين تيم، «ويلادمير كريوخين» (Vladimir Kiryukhin) ميگويد: اولين چيزي كه در كانادا متوجه آن شد، تفاوت آب و هوايي اينجا است كه با هواي گرم و مرطوب روسيه بسيار فرق مي‌كند. همچنين تفاوت بين آسمان خراش‌هاي مسكو و خانه‌هاي كوچك واترلو براي آن‌ها بسيار جالب بود. آن‌ها مي‌خواهند همه مكان‌هاي ديدني كانادا و تكنولوژي‌ بالاي اين كشور را ببينند.

 «ويلادمير كريوخين» (Vladimir Kiryukhin) همچنين اميدوار است كه بهترين نتايج را تيمش بدست آورد.

 

تيم كره

پرواز سيزده ساعته به هيچ وجه از انگيزه و اعتماد به نفس چهار شركت‌كننده كره‌اي كم نكرد. آن‌ها در يك رقابت ملي در كره شركت كرده‌اند و از بين همه، اين چهار نفر انتخاب شده‌اند. كره‌اي‌ها از فضاي سبز كانادا بسيار لذت بردند.

آن‌ها مي‌خواهند پارك آبي را كه در سرزمين عجايب كانادا قرار دارد را حتما ببينند و به دنبال برقراري ارتباط با دوستان بين‌المللي هستند. يكي از افراد تيم كره كه در المپياد جهاني كامپيوتر در بلغارستان نيز شركت كرده بود،هدف اصلي خود را رتبه اول شدن در اين دوره است و آرزو دارد از تيم چين -كه در المپياد جهاني كامپيوتر 2009 بالاترين نمره را داشتند- امتياز بهتري را كسب كنند.

 

 

 

1390/2/13لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 فعاليت‌هاي علمي رشد

 

     

 

 

صفحه‌ي اصلي

     

 

راهنماي سايت

     

 

 

آموزش

     

 

بانك سوال

     

 

 

مسابقه

     

 

 

زنگ تفريح

     

 

 

مصاحبه و گزارش

     

 

 

معرفي كتاب

     

 

 

مشاوره

     

 

 

پرسش‌و‌پاسخ‌علمي

     

 

اخبار

     

 

فعاليت‌هاي علمي

 تماس با ما