مصاحبه و گزارش - موضوعي
 نتایج المپیاد جهانی فیزیک 2012
نتایج المپیاد جهانی فیزیک 2012
چهل و سومین المپیاد جهانی فیزیک سال 2012 در استونی

المپیاد جهانی فیزیک معتبرترین رقابت جهانی فیزیک برای دانش آموزان دبیرستانی محسوب می‌شود که هدف از برگزاری آن برانگیختن علاقه جوانان به علم فیزیک به منظور گسترش علوم طبیعی در میان دانش آموزان و همچنین به منظور ترویج علوم آموزشی در سراسر دنیا به وسیله ارتباط های بین المللی می‌باشد.


امسال چهل و سومین دوره از المپیاد جهانی فیزیک در استونی برگزار شد . این رقا بتها از تاریخ 15 جولای شروع شد و 10 روز به طول انجامید و در روز 24 همین ماه به اتمام رسید. المپیاد در دو مکان متفاوت برگزار شد . برای رهبران تیم های شرکت کننده در تالین پایتخت استونی و برای دانش آموزان در قدیمترین دانشگاه استونی در شهر تارتو که دومین شهر بزرگ استونی است و به نوعی پایتخت فرهنگی آن نیز به شمار می رود . لازم است بدانید که طبق قوانین مربوط به المپیاد جهانی فیزیک تیم های شرکت کننده می بایست متشکل از 5 دانش آموز زیر 20 سال که هنوز تحصیل در دانشگاه را آغاز نکرده اند و 2 رهبر که معلم فیزیک یا متخصص و همچنین مسلط به زبان انگلیسی  هستند ، باشد.

 


این عکس مربوط به جشن اختتامیه و اهدای مدال‌هاست و همانطور که می‌بینید دانش آموزانی که برنده مدال طلا شده‌اند در زیر  بارانی طلایی به همراه مدال‌هایشان و نمادهای از کشورشان به شادی و سرور پرداختند.
در این میان دانش آموزان ایرانی گرچه نتوانستند در زیر این باران طلایی به شادی بپردازند اما بی نصیب هم نماندند و با یک مدال نقره و چهار مدال برنز  به کشور بازگشتند.
نتایج المپیاد جهانی فیزیک 2012 به این قرارند
:

1391/7/10لينک مستقيم

فرستنده :
ناشناس HyperLink HyperLink 1391/8/29
مـتـن : عالی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 فعاليت‌هاي علمي رشد

 

     

 

 

صفحه‌ي اصلي

     

 

راهنماي سايت

     

 

 

آموزش

     

 

بانك سوال

     

 

 

مسابقه

     

 

 

زنگ تفريح

     

 

 

مصاحبه و گزارش

     

 

 

معرفي كتاب

     

 

 

مشاوره

     

 

 

پرسش‌و‌پاسخ‌علمي

     

 

اخبار

     

 

فعاليت‌هاي علمي

 تماس با ما