مصاحبه و گزارش - موضوعي
 بیست و سومین المپیاد بین المللی زیست شناسی در سنگاپور
بیست و سومین المپیاد بین المللی زیست شناسی در سنگاپور
المپیاد بین الملی زیست شناسی رقابتی است که همه ساله در میان دانش آموزان دبیرستانی سراسر دنیا برگزار می گردد.

 

 

المپیاد بین الملی زیست شناسی رقابتی است که همه ساله در میان دانش آموزان دبیرستانی سراسر دنیا برگزار می گردد. امسال نیز همانند سالهای گذشته این المپیاد برگزارشد. محل برگزاری آن کشور سنگاپور بود. این رقابتها در 9 جولای 2012 آغاز شدند و در 15 جولای به پایان رسیدند.
در این رقابتها مهارتهای دانش آموزان در رویارویی با مسائل زیست شناسی و انجام آزمایشات مربوط به علم زیست مورد آزمون قرار گرفته است. علاقه به این علم،خلاقیت، نوآوری و پشتکار از مشخصات ضروری شرکت کنندگان محسوب می‌شود.
به منظور کنار هم قرار دادن این دانش آموزان نخبه المپیاد بین المللی زیست شناسی تلاش دارد که با تحریک و به چالش واداشتن آنها ا‌‌ستعدادهایشان را گسترش دهد و همچنین آینده شغلی این دانش آموزان را به عنوان یک دانشمند ارتقا دهد.
مسائل این آزمون در دو بخش ارائه می‌شوند : عملی و تئوری. بخش تئوری شامل 2 آزمون و بخش عملی شامل 4 آزمون می‌باشد. امتیازات حاصل از بخش عملی و تئوری هرکدام 50% از امتیاز کل را تشکیل می‌دهند.


در مسائل عملی مباحث مربوط به موارد زیر  مورد پرسش قرار می‌گیرند :
زیست شناسی سلولی و مولکولی
میکروبیولوژی و زیست شیمی
تنوع گیاهی ، آناتومی و فیزیولوژی
آناتومی حیوانات و بوم شناسی 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نتایج


همانطور که پیش تر ذکر شد شرکت کنندگان جمعا 6 آزمون را پشت سر می‌گذارند که امتیازها در هر آزمون به طور جداگانه محاسبه می‌شود و امتیاز نهایی از جمع میانگین های آزمون های عملی و تئوری به دست می‌آید.


تیم شرکت کنندگان ایرانی نیز از این رقابتها دست خالی بازنگشتند و با کسب اولین مدال نقره توسط شهریار فغانی و چندین مدال نقره و برنز افتخار آفرین شدند.
اندیشه طلایی در رتبه 46 با مدال نقره ، علیرضا مجد در رتبه 57 با مدال نقره و مسیح فلاحتیان در رتبه 93 با مدال برنز نیز از دیگر شرکت کنندگان تیم انتخابی کشورمان بودند که در این آزمون موفق به کسب مدال شدند.

1391/12/10لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 فعاليت‌هاي علمي رشد

 

     

 

 

صفحه‌ي اصلي

     

 

راهنماي سايت

     

 

 

آموزش

     

 

بانك سوال

     

 

 

مسابقه

     

 

 

زنگ تفريح

     

 

 

مصاحبه و گزارش

     

 

 

معرفي كتاب

     

 

 

مشاوره

     

 

 

پرسش‌و‌پاسخ‌علمي

     

 

اخبار

     

 

فعاليت‌هاي علمي

 تماس با ما