مسابقه‌ی تصادفی

 مسابقه‌های پربازدید
 
 آرشيو
 ساعت خراب
ساعت خرابمسابقه رياضي
مسابقه‌ی شماره ۱۹۲

 

 

 

فربد فقط یک ساعت دارد که آن هم خوابیده است. او ساعتتش را کوک می‌کند ولی چون نمی‌داند ساعت چند است نمی‌تواند ساعت خود را تنظیم کند، برای همین ساعتش را در خانه می‌گذارد و به خانه‌ی دوستش که ساعتش زمان صحیح را نشان می‌دهد می‌رود. مدتی در آنجا می‌ماند و سپس به خانه بازمی‌گردد (بازگشت به خانه همان قدر طول می‌کشد که رفتن به خانه‌ی دوستش طول کشیده بود). به محض رسیدن به خانه، با وجود اینکه نمی‌داند چه مدت در راه بوده است، ساعتش را تنظیم می‌کند و با خیال راحت به استراحت می‌پردازد، چرا که می‌داند دیگر ساعتش زمان صحیح را نشان می‌دهد. فربد چگونه ساعتش را تنظیم کرده است؟

 

1391/7/29لينک مستقيم

فرستنده :
00-hich HyperLink HyperLink 1391/8/7
مـتـن : وقتی ساعت توی خونه رو به وقت اشتباه هم اگر تنظیم کرده باشد باز هم مدت زمانی که او بیرون از خانه را سپری کرده را نمایش میدهد برای به دست اوردن ساعت دقیق تنها کافی است ساعتی را که در خانه دوستش هنگام ورود به خانه دوستش و خروج از ان را نگاه کند سپس مدتی زمانی که ساعت خودش در خانه نشان میدهد از این مدت زمان کم کرده و مقدار باقی مانده را بر دو تقسیم کرده و این مقدار را به علاوه ی مقدار ساعتی که در هنگام خروج از خانه دوستش دیده است بکند تا ساعتی دقیق و درست به دست اید!!

فرستنده :
ناشناس HyperLink HyperLink 1391/8/7
مـتـن : فربد زماني كه از خانه خارج شده با زماني كه به خانه بازگشته است اختلافشان را از روي ساعت خود بدست مي اورد و بعد ان را از مدت زماني كه خانه ي دوستش بوده كم مي كند و بعد عدد بدست امده را بر دو تقسيم مي كند و بعد عدد بدست امده را با زماني كه به خانه دوستش رسيده جمع ميکند.

فرستنده :
arman HyperLink HyperLink 1391/8/7
مـتـن : فربد قبل از رفتن به خانه دوستش ساعت را کوک کرده و میتواند بفهمد چند ساعت سپری شده و و ساعت ورود و خروج از خانه دوستش را از ساعت دوستش میبیند و مدت زمان که مهمان بوده را از ساعت کوک شده کم کرده و زمان را تقسیم بر دو میکند و زمانی که از خانه دوستش به خانه خودش سپری شده به ساعت که از خانه دوستش بیرون امده اضافه کرده و زمان دقیق به دست میاید
پاسـخ :آفرین! پاسخت درست و کامل است.
موفق و شاد باشی.
:)

فرستنده :
مصطفی ایاز HyperLink HyperLink 1391/8/7
مـتـن : چون ساعت خوابیده پس عقربه های آن ثابت اند.فربد عقربه های ساعت را دلخواه تنظیم می کند و محل عقربه ها را به خاطر می سپارد.سپس هنگامی که وارد خانه ی دوستش می شود ساعت او را می نگرد و ساعت خانه ی خودش را که دلخواه تنظیم کرده بود و به خاطر سپرده بود از این ساعت کم میکند و حاصل تفریق را دو برابر می کند واین عدد را به خاطر میسپارد(این عدد را عدد اولیه نامیم.).هنگام خروج از خانه ی دوستش ساعت او را می نگرد وآنرا منهای ساعت اولیه می کند و سپس حاصل را با عدد اولیه جمع می کند تا حاصل عددی موسوم به عدد ثانویه شود.سپس در خانه ی خود عقربه های ساعت خوابیده را به اندازه ی عدد ثانویه جلو می برد تا به زمان درست برسد وساعت را به کار بیندازد.
پاسـخ :آفرین! پاسخت درست و کامل است.
موفق و شاد باشی.
:)

فرستنده :
ناشناس HyperLink HyperLink 1391/8/7
مـتـن : با سلام
فرید ساعت خوابیده خود را یاداشت میکندو از خانه حرکت میکند.و در خانه دوستش چون ساعت صحیح است مدت زمان حضورش را یاداشت میکند. وقتی به خانه خودش میرسد.زمان سپری شده را دارد چون ساعت خوابیده شده چقدر تغییر کرده را می داند. از آن مدت زمان حضورش در منزل دوستش را کم کرده و بقیه را چون زمان رفت و برگشت یکسان است تقسیم بر دو میکند و هم چنین ساعت خروج از منزل دوستش را یادداشت کرده است. اگر مدت زمان برگشت را به ساعت خروج از منزل دوستش اضافه کند. ساعتش را بطور صحیح تنظیم میکند.
پاسـخ :آفرین! پاسخت درست و کامل است.
موفق و شاد باشی.
:)

فرستنده :
fateh HyperLink HyperLink 1391/8/7
مـتـن : با سلام
وقت خروج از خانه زمانو ثبت می کنه(با ساعتش) وقتی رسید خانه دوستش مدت زمان توقف و زمان خروجشو هم ثبت می کنه و به خانه برمی گرده وبا چک کردن زمان ساعتش از مدت زمان سپری شده با ساعتش، زمان توقف در خانه دوستشو کم و حاصل را بر دو تقسیم و زمان رفت-که با زمان برگشتش برابره- بدست میآید حال زمان خروج از خانه دوستشو با زمان برگشت جمع کرده با این زمان درست ساعتشو میزون میکنه.
پاسـخ :آفرین! پاسخت درست و کامل است.
موفق و شاد باشی.
:)

فرستنده :
هلیا HyperLink HyperLink 1391/8/7
مـتـن : زمانی که به خانه ی دوستش میرسه ساعتو نگاه میکنه موقع رفتن هم همینطور پس ساعتشو درست تنظیم میکنه دیگه

فرستنده :
ناشناس HyperLink HyperLink 1391/8/7
مـتـن : به نظرمن فرید زمانی راکه در راه خانه ی دوستش بوده را ضربدر دو و به علاوه ی زمانی که در خانه ی دوستش بوده به علاوه ی ساعت دوستش که در خانه ی اومشاهده کرده میکند

فرستنده :
farhad HyperLink HyperLink 1391/8/7
مـتـن : مدت زمان سپری شده از خانه خودش تا دوستش را از ساعت خودش که کوک کرده بود مشخص میباشد.با تشکر

فرستنده :
sahel HyperLink HyperLink 1391/8/7
مـتـن : فرید با استفاده از ساعت خود مدت زمان که از خانه ی خود تا دوستش سپری کرده او ابتدا با ساعت خود و سپس با ساعت دوستش جمع میکند

فرستنده :
amir HyperLink HyperLink 1391/8/7
مـتـن : فربد از موقعی که به خانه دوستش میرفته و چند دقیقه اونجا مونده و برگشته رو از ساعت خوش محاسبه میکنه و به ساعت خودش اضافه میکنه!!

فرستنده :
ناشناس HyperLink HyperLink 1391/8/7
مـتـن : نعغفغقلبافدلعهغتذعذدلعل عنذار ابل
پاسـخ :دوست عزیز! متاسفانه من نتوانستم پاسخ شما را رمزگشایی کنم!

فرستنده :
melika HyperLink HyperLink 1391/8/7
مـتـن : خوب درسته که ساعتش خوابه و زمان درست را نشان نمیدهد ولی خوب فاصله دقیقه هارا مکه درست نشان می دهد.پس اون که میدونه چند دقیقه بیرون بوده ساعتش رو تنظیم میکنه.

فرستنده :
mahdiye HyperLink HyperLink 1391/8/7
مـتـن : مدت زمانی که اودر خانه دوستش بوده برابر است با اختلاف زمانی که ساعتش نشان می دهد او این زمان را با زمانی که ساعت خانه دوستش بوده جمع می کند و ساعتش را تنظیم می کند.

فرستنده :
ناشناس HyperLink HyperLink 1391/8/7
مـتـن : با سلام
شاید فرید ساعت دوستش را با خود به خانه آورده است

فرستنده :
ساتير HyperLink HyperLink 1391/8/1
مـتـن : فربد زماني که از خانه خارج شده با زماني که به خانه بازگشته است اختلاف اين دو زمان را از روي ساعت خود بدست مي اورد و بر دو تقسيم ميکند هرچه بدست امد را با زماني که به خانه دوستش رسيده جمع ميکند
پاسـخ :سلام دوست عزیز،
دقت کن که فربد مدتی هم در خانه‌ی دوستش مهمان بوده است.

فرستنده :
farhad HyperLink HyperLink 1391/7/30
مـتـن : با سلام
مدت زمانی که از خانه خودش تا دوستش سپری شده را از ساعت خودش که در خانه کار میکرده به زمان ساعت دوستش که در خانه او مشاهده کرده را اضافه میکند.
پاسـخ :سلام فرهاد جان،
ممنون از پاسخی که فرستادی، ولی فربد «مدت زمانی که از خانه خودش تا دوستش سپری شده» را چگونه اندازه گرفته؟

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 
 المپياد رياضي

 

     

 

 

صفحه‌ي اصلي

     

 

راهنماي سايت

     

 

 

آموزش

     

 

بانك سوال

     

 

 

مسابقه

     

 

 

زنگ تفريح

     

 

 

مصاحبه و گزارش

     

 

 

معرفي كتاب

     

 

 

مشاوره

     

 

 

پرسش‌و‌پاسخ‌علمي

     

 

اخبار

     

 

فعاليت‌هاي علمي

 بازديدها
كاربران غيرعضو آنلاينكاربران غيرعضو آنلاين:  4319
 كاربران عضو آنلاين:  0
  کل كاربران آنلاين:  4319