المپياد جهاني فيزيك
 پيوندهاي المپياد فيزيك
 
 یک میلیون را بچسب، فضا مضا رو وللش (زنگ تفریح شماره ی 174)
یک میلیون را بچسب، فضا مضا رو وللش (زنگ تفریح شماره ی 174)زنگ تفريح فيزيك
گفته همین چند صد سال آینده ممکن است کلک بشریت کنده شود، با این حساب فعلا فکر به هزار سال و میلیون سال بعد را بی خیال شوید

فضا

 

 

 

«استفان هاوکینگ»، فیزیکدان مشهور و با مزه جهانی که معرف حضور همه خوانندگان عزیز هست. این عزیز اخیرا هشدار داده است که نژاد انسان برای ادامه زندگی دنبال جای دیگری در فضا باشدچون ظرف یک قرن آینده نسل بشر، باید در فضا به حیات خود ادامه دهد.دکتر گفته من مهندسم و به شما می گویم که تهدیداتی که متوجه وجود بشر است مثل جنگ، تمام شدن منابع خوراکی و انرژی و انفجار جمعیت به این معنا است که انسان با خطر بزرگتری نسبت به گذشته رو به رو است.

آقای هاوکینگ در مصاحبه ای با وب سایت بیگ تینک گفته همین چند صد سال آینده ممکن است کلک بشریت کنده شود، با این حساب فعلا فکر به هزار سال و میلیون سال بعد را بی خیال شوید.به نظر استاد تنها فرصت ما برای بقای بلند مدت هم پیدا کردن راه های نجات بخش بر روی سیاره زمین نیست، بلکه بشر باید به فکر فرار از کره زمین باشد.

جالب است که همین آقای هاوکینگ اوایل سال جاری میلادی هشدار داده بود که اکتشافات فضایی ممکن است کاملا بی خطر نباشد. ما بالاخره نفهمیدیم که باید روی همین زمین بمانیم و یک خاکی روی سرمان بکنیم یا دنبال این باشیم ببینیم در فضا کجا می شود زندگی کرد و با فضایی ها تماس بگیریم که برویم پیش آنها. امیدوارم استاد هاوکینگ در سخنرانی بعدی کمی روشنگری بنمایند و نوری به تاریکخانه ذهن ما جاهلان بیفشانند.

تازه آقای هاوکینگ خبر ندارد که ما برای هر فرزند جدیدی که به دنیا بیاید یک میلیون تومان می گیریم و تصمیم داریم در سال های آینده هم با پولش خانه سازی کنیم. شما فکر کردی با این حرف ها کسی یک میلیون را ول می کند می آید برود فضا، دنبال جای جدید بگردد؟
 

منبع:مجله دانستنیها


دبیر المپیاد فیزیک:

قضیه ی اخطاری که فیزیکدان معاصر داده که البته سال هاست فعالین محیط زیست هم از تمام صنف ها این مساله را اعلام کرده اند که دلیل آن آلودگی زمین به مواد غیر بازیافتی، سوخت فسیلی و آلوده شدن هوا و همین طور سوراخ شدن لایه ی ازن است که باعث پدیده ای بنام گرمایش زمین می شود. درباره مطلبی گذاشتیم بنام گرمایش زمین در زنگ تفریح های فیزیک گذشته.

1389/6/24لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 
 المپياد فيزيك

 

     

 

 

صفحه‌ي اصلي

     

 

راهنماي سايت

     

 

 

آموزش

     

 

بانك سوال

     

 

 

مسابقه

     

 

 

زنگ تفريح

     

 

 

مصاحبه و گزارش

     

 

 

معرفي كتاب

     

 

 

مشاوره

     

 

 

پرسش‌و‌پاسخ‌علمي

     

 

اخبار

 

فعاليت‌هاي علمي

 سايت‌هاي المپياد فيزيك
 بازديدها
كاربران غيرعضو آنلاينكاربران غيرعضو آنلاين:  3298
 كاربران عضو آنلاين:  0
  کل كاربران آنلاين:  3298