مسابقه‌ی تصادفی

 
 
 وترهاي دايره (مسابقه‌ي شماره‌ي 88)
وترهاي دايره (مسابقه‌ي شماره‌ي 88)مسابقه كامپيوتر
تركيبيات

وترهاي دايره


اشاره
آن‌چه با عنوان «چكيده» در اول مسابقه‌ها و زنگ‌تفريح‌ها مشاهده مي‌كنيد صرفاً مخصوص معلمان، مربيان، كارشناسان محترم آموزشي و ساير علاقه‌مندان است.
چكيده
اهداف آموزشي
 اهداف آموزشي در حوزه‌ي شناختي – دانش
    - «دانش راه‌ها و وسايل برخورد با امور جزوي» > «دانش روش‌ها و روش‌شناسي»
 اهداف آموزشي در حوزه‌ي شناختي - توانايي‌ها و مهارت‌هاي ذهني
    - «فهميدن» > «ترجمه» > «تفسير»
    - «فهميدن» > «ترجمه» > «درون‌يابي»
    - «فهميدن» > «ترجمه» > «كاربستن»
    - «فهميدن» > «ترجمه» > «تحليل» > «تحليل روابط»
    - «فهميدن» > «ترجمه» > «تركيب» < «توليد يك نقشه يا مجموعه‌ اقدام‌هاي پيشنهادي»
    - «فهميدن» > «ترجمه» > «تركيب» < «استنتاج مجموعه‌اي از روابط انتزاعي»
 نتايج مورد نظر 
    - آشنايي با تركيبيات
 محتواي آموزشي
    - تركيبيات.سؤال
نقطه بر روي محيط يك دايره درنظر بگيريد به‌گونه‌اي كه  باشد. بين هر دو نقطه يك «وتر» رسم مي‌كنيم. هيچ سه وتري داخل دايره در يك نقطه همديگر را قطع نمي‌كنند.

به‌نظر شما اين وترها:

الف - در چه تعداد نقطه‌ داخل دايره مي‌توانند يكديگر را قطع ‌كنند؟

ب - دايره را به چند بخش تقسيم مي‌كنند؟

1387/6/8لينک مستقيم

فرستنده :
داش علی HyperLink HyperLink 1387/7/11
مـتـن : از n+1 تا بینهایت متغیر است و بستگی دارد به اینکه وتر های مورد نظر همدیگر را چگونه قطع کنند اگر اصلاً هیچکدام همدیگر را قطع نکنند خوب n+1 قسمت میشود اما اگر هر وتر را دو وتر دیگر قطع کنند 2n+1 قسمت میشود و n نقطه هم داخل دایره ایجاد میشود.
اگر هر وتر را 3 وتر دگیر قطع کند 3n نقطه به وجود می آید و اگر بین دو حالت قبلی یک ارتباط منطقی ایجاد کنیم این حالت باید دایره به 4n+1 قسمت تقسیم شود و همین طور الی آخر.تا بینهایت.
پس می توانیم یک رابطه به این شکل بنویسیم.
تعداد نقاط+n+1=تعداد قسمت ها.
پاسـخ :ايميل فرستنده: ali.sajed@yahoo.com
تاريخ ارسال: 1387/6/9

سلام به داش علي گل!!!
از پاسخي كه دادي ممنون!
معلومه كه خيلي خوب سؤال رو خوندي.
ولي شايد به اين قسمت دقت نكردي:‌ كه منظور از تعداد نقاط، نقاط داخل دايره هستند! به نظر من اگر اين‌طور به مسأله نگاه كني ممكنه جوابت تغيير كنه!!! راستي! چند تا شكل هم مي‌تونه به حل مسأله كمك كنه!!!
منتظر جواب‌هاي خوب و دقيقت هستيم داش علي!!!
شاد باشي!

فرستنده :
m2006123 HyperLink HyperLink 1387/7/8
مـتـن : سلام
امروز فقط می خوام انتقاد بکنم.
یه جورایی براتون متاسفم اگر دقت کنید تا الان چند تا مسابقه هست که کسی به سوالاتون پاسخ نداده می خواهم امروز یکمی در مورد دلایلش حرف بزنم.دلایلی که من به ذهنم می رسه را تا اونجایی که می تونم می گم.

یکی از دلایلی که با توجه به غنی بودن سایت رشد کاربران اینترنت کمتر به این سایت مراجعه می کنند (البته به نسبت پتانسیلی که سایت رشد برای جذب بازدید کننده دارد)حجم بالای سایت رشد هست.(البته شاید بهتره پرتال رشد بگوییم)
اگر الان دقت کنید حجم همین صفحه ای که ما درونش هستیم بیشتر از 600 کیلوبایت هست در صورتی که اکثر کاربران اینترنت ایران با dial-up به اینترنت وصل می شن که سرعتش خیلی که باشه 56kbps که برابر 7 کیلو بایت در ثانیه هست یعنی حداقل برای باز شدن این صفحه باید حدودا یک دقیقه و نیم منتظر بمانند ولی طبق استاندارد های جهانی هر سایتی که بیشتر 8 ثانیه بارگذاریش طول بکشه دیگه user friendly نیست.(مگه ما تو فرانسه هستیم که سرعت متوسط کاربران اینترنت 44Mbps است.)
به نظرم این منو های نظر سنجی و یا برندگان مسابقه و یا لينك‌هاي مسابقه‌ کاملا اضافه هست می شه حداقل می شه این ها رو کوتاه کرد و فقط جدید ترین ها رو گذاشت و بقیه رو حذف کرد.یه مسئله دیگه استفاده بیش از حد از فلش و عکس های گرافیکی هست که فوق العاده باعث افزایش حجم شده است.
من بیشتر ترجیح می دم از ویکی پدیا بجای دانشنامه رشد استفاده کنم در حالی که از لحاظ مقالات فارسی این دو رقابت تنگاتنگی دارن حتی وزنه به سمت دانشنامه رشد می چربه ولی همون مشکل اساسی حجم بالا و بارگذاری خیلی دیر هست.
علاوه بر این جدیدا یه عادت (به نظر من غلط) به بخش مسابقه اضافه شده آن هم اینکه جواب ها رو قبل از این که کسی (منظورم یچه هاست) جواب بده زیر سوال قرار می دید. این حداقل برای من انگیزه را برای پاسخ به سوال فوق العاده سرکوب می کند.حتی اجازه نمی دهد من به سوال فکر کنم و منم اصلا خوشم نمی یاد جواب را بخونم پس مسئله را هیچ وقت حل نمی کنم.ولی اگر حتی یکی از بچه ها جواب بده و شما بهش بگید بیشتر توضیح بدید باز هنوز بچه ها(حداقل من) انگیزه جواب دادن را دارند.
سطح سوال هاتون واقعا خوب است.
الان واقعا دیگه وقت ندارم وگرنه دوست داشتم بیشتر بنویسم و بیشتر انتقاد کنم.

ان شالله دفعه های بعد
یاحق
پاسـخ :ايميل فرستنده: m2006123@yahoo.com
تاريخ ارسال: 1387/6/10

سلام دوست خوبم...
ممنون از اين‌كه وقت گذاشتي و ما رو دوست خودت دونستي و اشكال‌هاي ما رو به ما گفتي!
ما هم در اين‌كه آمار پاسخ‌دهنده‌ها زياد نيست با شما موافقيم. ما هم به‌دنبال عوامل آن هستيم و سعي داريم آن‌ها را بررسي كنيم.
از اين‌كه سايت خودت رو يك سايت «غني» خطاب كردي ازت تشكر مي‌كنيم.
ما هم درباره‌ي حجم بالاي صفحه‌هاي سايت با شما موافقيم. ولي چند موضوع وجود دارد كه ما به اين‌ شكل عمل مي‌كنيم.
يكي اين‌كه همان‌طور كه قبلاً همه‌ي بچه‌ها مطلع شدند بنا است اينترنت ملي در سطح مدارس كشور راه‌اندازي بشه! در اين صورت اين مشكلي كه به اون اشاره كردي برطرف خواهد شد.
دوم اين‌كه طبق صحبت‌هاي خودت نرم‌افزارهايي كه سايت رشد از آن‌ها استفاده مي‌كنه جزو بهترين نرم‌افزارهاي ايرانه و به اصطلاح متخصصين اين رشته يك نوع «پورتال» محسوب مي‌شود. علاوه بر اون از بهترين تكنولوژي‌ها (ASP.net) استفاده شده. در اين تكنولوژي لود شدن صفحه ابتدا با لود شدن متن‌هاي به‌كار رفته شروع مي‌شه و به تدريج عكس‌ها در ادامه لود مي‌شن!
بنابراين حتي اگر بچه‌ها از Dial_up استفاده بكنند (علي‌رغم اين‌كه خيلي از بچه‌ها حتي در نقاط دورافتاده مي‌توانند از سيستم ADSL استفاده كنند) مشكلي براي‌شان به وجود نخواهد آمد. اگرچه ما هم موافقيم كه با استاندردهاي جهاني در لود شدن صفحه فاصله خواهيم داشت.
از شما به خاطر اطلاعات دقيق و خيلي خوبي كه در مورد يكي از پيشرفته‌ترين كشورهاي اروپايي يعني فرانسه ارائه كردي خيلي تشكر مي‌كنيم.
نظر تو را راجع به ماژول نظرسنجي اعمال كرديم!!! هم‌چنين ماژول اسامي برندگان مسابقه‌ها رو به صفحه‌ي خاص برنده‌ها منتقل كرديم! بنابراين نظر‌هاي شما رو در اين دو مورد كاملاً پياده كرديم!
متأسفانه نرم‌افزارهايي كه در بخش دانش‌نامه استفاده مي‌شه كاملاً با بخش المپياد متفاوته!!! ولي نظر شما كاملاً صحيح است و از اين بابت هم از شما تشكر مي‌كنيم و سعي مي‌كنيم انتقادتون رو به همكاران در آن بخش منتقل كنيم.
متأسفانه در مورد نظرتون راجع‌به زمان نمايش جواب‌هاي مسابقه به علت محدوديت‌هاي نرم‌افزاري قادر به اجراي آن نيستيم. ضمن اين‌كه بحث نظم هم براي ما اهميت دارد. سعي مي‌كنيم تا نظم سؤال‌ها و جواب‌ها را رعايت كنيم. گرچه با دادن زمان بيش‌تر براي پاسخگويي به سؤال‌ها با شما موافقيم و سعي مي‌كنيم آن‌ را اجرا كنيم.
از اظهار لطف شما در مورد سطح مسابقه‌ها تشكر مي‌كنيم.
و اين رو هم بدون! كه هرچه بيش‌تر بچه‌ها احساس‌ها و نيازهاي خودشون رو راجع به سايت رشد به ما منتقل كنند؛ ما بيش‌تر آن‌ها را دوست خواهيم داشت! و سعي مي‌كنيم با توجه به امكانات‌مون در رفع اين‌ نياز‌ها و ايجاد احساس‌هاي مثبت در آن‌ها اقدام كنيم.
در عين حال اگر مواقعي نتونستيم اين‌ كار رو بكنيم اميدواريم شما اونارو به ما بگين و ناراحتي‌تون رو بيان كنيد!
باز هم ممنون!
اميدوارم هميشه شاد و موفق باشي!!!

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 المپیاد کامپیوتر

 

     

 

 

صفحه‌ي اصلي

     

 

راهنماي سايت

     

 

 

آموزش

     

 

بانك سوال

     

 

 

مسابقه

     

 

 

زنگ تفريح

     

 

 

مصاحبه و گزارش

     

 

 

معرفي كتاب

     

 

 

مشاوره

     

 

 

پرسش‌و‌پاسخ‌علمي

     

 

اخبار

 

فعاليت‌هاي علمي

 بازديدها
كاربران غيرعضو آنلاينكاربران غيرعضو آنلاين:  2896
 كاربران عضو آنلاين:  0
  کل كاربران آنلاين:  2896