زنگ‌تفریح تصادفی

 پيوندهاي المپياد كامپيوتر
 سايت‌هاي المپياد كامپيوتر
 
 مریخی‌ها و المپیادی‌ها!
مریخی‌ها و المپیادی‌ها!زنگ تفريح كامپيوتر
زنگ تفريح شماره 70

مریخی‌ها و المپیادی‌ها!
 

مریخی‌ها خیلی به نظم و ریاضیات علاقه دارن! به همین خاطر وزارت مسکن مریخ تصمیم گرفته که واحد اندازه گیری زمین‌هاشون رو متر مربع کنن و برای این‌که مشکلی پیش نیاد قبل از شروع ساختن خونه‌ها تمامی متر مربع‌های زمین‌ها رو خط کشی می کنن تا وقتی کسی می‌خواد زمینی بخره با شمردن مربع‌ها بدونه دقیقا چند متر زمین خریده! ولی بعد از این که کسی زمین رو خرید وزارت مسکن مریخ اون زمین رو براش با موزاییک‌های مریخی فرش می کنه!!! (در مریخ ازموزاییک به جای فرش استفاده می کنند! و هر موزاییک دقیقا دو خونه‌ی مربعی رو می پوشونه! در واقع مثل «دو خونه‌ي مربعی به هم چسبیده» است! فرقی نمی کنه اون رو افقی بذاریم یا عمودی).

یک مریخی ریاضیدان از وزارت مسکن مریخ می‌خواد تا یک زمین شطرنجی شکل (8×8) بهش بدن.

وزارت مسکن هم قبول می‌کنه و یک زمین شطرنجی به این شهروند می‌ده اما یک دفعه آتشفشان «آتیشوس» در مریخ فعال می‌شه و دو گوشه‌ي زمین آقای ریاضیدان رو خراب می کنه!

اما آقای ریاضیدان به‌علت وابستگی‌اي که به این زمین پیدا کرده حاضر نمی‌شه بره جای دیگه و از وزارت مسکن مریخ می‌خواد که همین 62 خونه رو براش فرش کنن. وزارت مسکن هم قبول می‌کنه و متخصصین فرشش رو می‌فرسته ولی اونا هر چی زور می‌زنند می‌بینند نمی‌تونند زمین رو فرش کنند!!! (دقت کنید که دو گوشه‌ي مخالف هم، از این زمین خراب شده).

متخصصین چون می‌ترسن اخراج بشن از ما خواستن که از بچه‌های المپیادی سایت رشد بخوایم تا یه راه فرش کردن رو نشونشون بدن یا با یه راه ریاضی بگن که چنین کاری امکان‌پذیر نیست!

خونه‌های گرون مریخ با موزاییک‌های 1×3 یا 3×1 فرش می شن. البته این موزاییک‌ها خیلی گرونن و هر مریخی از عهده‌ي پرداخت پولش برنمی‌آد!

 

یه مریخی ثروتمند یه زمین 101×101 خریده اما چون خیلی خرافاتیه و از عددهای فرد خیلی خوشش نمی‌اد به وزارت مسکن گفته یه گوشه‌ي زمینشو پس بگیرند و وزارت مسکن هم یک مترمربع از شمال شرق خونه‌ي آقای سرمایه‌دار رو پس گرفته و متخصصینش رو فرستاده تا با موزاییک‌های گران‌قیمت این زمین رو فرش کنند اما گویا امروز روز بدشانسی اوناست! این زمینم نمی‌تونن فرش کنن!

می‌تونین به متخصصین زمین‌های گرون‌قیمت هم کمک کنین؟! البته اول به آقای ریاضیدان کمک کنین چون زودتر درخواست داده! 
 
 

1389/6/26لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 زنگ تفريح‌ها

 
 المپياد كامپيوتر

 

     

 

 

صفحه‌ي اصلي

     

 

راهنماي سايت

     

 

 

آموزش

     

 

بانك سوال

     

 

 

مسابقه

     

 

 

زنگ تفريح

     

 

 

مصاحبه و گزارش

     

 

 

معرفي كتاب

     

 

 

مشاوره

     

 

 

پرسش‌و‌پاسخ‌علمي

     

 

اخبار

 

فعاليت‌هاي علمي

 بازديدها
كاربران غيرعضو آنلاينكاربران غيرعضو آنلاين:  7981
 كاربران عضو آنلاين:  0
  کل كاربران آنلاين:  7981