زنگ‌تفریح تصادفی

 پيوندهاي المپياد كامپيوتر
 سايت‌هاي المپياد كامپيوتر
 
 آیا روبات ها همیشه در مشت ما خواهند بود؟!
آیا روبات ها همیشه در مشت ما خواهند بود؟! زنگ تفريح كامپيوتر
زنگ تفریح 73

آیا روبات‌ها هم همیشه تحت کنترل انسان ها خواهند بود و از انسان ها فرمان می برند یا روزی سر به طغیان بر خواهند داشت؟ربات ها از دو سو به سرعت در حال پیشرفت هستند، از یک سو روز به روز پیشرفته تر می شوند.گستره تواناییشان افزایش می یابد و ظایف حساس تری بر عهده می گیرند.از سویی دیگر تعداد آنها به سرعت در حال افزایش است و پیش بینی می شود به زودی زندگی ما را پر کنند.آیا ربات ها همیشه به انسان ها یاری می دهند و زندگی آنها را ساده تر و لذت بخش تر می کنند یا روزی برای انسان دردسر ساز خواهند شد؟ آیا ممکن است در آینده به ستیز با انسان ها بر خیزند،یا این پرسش ها تنها به درد ساختن فیلم های تخیلی می خورد؟ 

اریک ساج می گوید:«تسلیم یک روبات شدن آن قدر ها هم که فکر می کنید دور از ذهن نیست.فقط یک لحظه تصور کنید، سرش پوشش ندارد و پر از الکترود است.سیم های زیادی در آن نیست.سیم های نانوی مویی هم زیاد نیستند.در بخش رسانه ای کمپین MIT در کیمبریج هستم.بخش تخصص مربوط به روبات ها، بیشتر شبیه به اتاق یک نوجوان است تا یک لابراتور.اتاق پر است از انبوه کابل ها، جعبه های قدیمی پیتزا و اسباب بازی ها و روبات های به هم ریخته و سر هم نشده. روبات انسان نمای یک و نیم متری که سه چرخ هم دارد می آید، به دور و بر اتاق نگاهی می اندازد. با چشم های آبی پف کرده، تک تک به محققان خیره می شود و من فکر می کنم فرزندان همین روبات ها ممکن است چند سال دیگر با همین حالت بیایند و یقه سازندگانشان را بگیرند.»

روبات ها چگونه ظهور کردند؟

در پیمودن سیر تکامل داروین روبات ها خیلی پر تلاش تر و با انگیزه تر از انسان ها هستندو برای به تکامل رسیدن مثل انسان ها تنبل نیستند و به هزاره های دراز نیازی ندارند.نخستین بار در کشور چک در سال 1921 کلمه روبات را «R.U.R» ، یک دپارتمان علمی معرفی کرد.

اول می خواستند یک دستگاه الکترونیکی ارزان در صنعت بسازند که بعضی کار های سخت و طاقت فرسای انسان را بر عهده  بگیرد ولی همین هیأت علمی در دهه های 40 و 50 میلادی روبات هایی ساخت که مهندسینش خودشان تعجب کرده بودند! در همین دوره پدیده ای به نام روباتیک به وجود آمد و معلوم شد داستان های ایزاک آسیموف خیلی هم تخیلی نیست. در سال 1984 اتفاقی افتاد که عموم مردم را با روبات ها آشنا کرد. مثل ترمیناتور که فیلمی که آن زمان همه از آن صحبت می کردند.و بعد از آن هم چند فیلم دیگر در رابطه با روبات ها ساخته شد و بحث روبات ها به موضوعی جذاب تبدیل شد.

 

 

1389/8/18لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 زنگ تفريح‌ها

 
 المپياد كامپيوتر

 

     

 

 

صفحه‌ي اصلي

     

 

راهنماي سايت

     

 

 

آموزش

     

 

بانك سوال

     

 

 

مسابقه

     

 

 

زنگ تفريح

     

 

 

مصاحبه و گزارش

     

 

 

معرفي كتاب

     

 

 

مشاوره

     

 

 

پرسش‌و‌پاسخ‌علمي

     

 

اخبار

 

فعاليت‌هاي علمي

 بازديدها
كاربران غيرعضو آنلاينكاربران غيرعضو آنلاين:  9178
 كاربران عضو آنلاين:  0
  کل كاربران آنلاين:  9178