زنگ‌تفریح تصادفی

 پيوندهاي المپياد كامپيوتر
 سايت‌هاي المپياد كامپيوتر
 
 چیدمان هویت آنلاین شما
چیدمان هویت آنلاین شمازنگ تفريح كامپيوتر
زنگ تفریح شماره 152

 چیدمان هویت آنلاین شما

در ادامه مطالب گفته شده در زنگ تفریح شماره 151 در این شماره به ناشناس ماندن هویت آنلاین شما می‌پردازیم

 

 

کوکی‌ها و آدرس‌های IP به تنهایی اطلاعات شخصی شما را فاش نمی‌کنند اما وقتی که این سرنخ‌ها با دیگر داده‌های وبگردی مانند تاریخچه (History) مرورگرتان ترکیب می‌شود شما ناخواسته هویت خود را برای هکرها، کلاهبردارها فاش کرده‌اید. 

 

 

موتورهای جستجو  درخواست‌هایی که در رابطه با آدرس IP شما باشند معمولاً ذخیره می‌کنند. گوگل‌ درخواست‌های جستجو را تا 9 ماه و MSN تا 18 ماه ذخیره می‌کند. با آزمایش صدها یا هزاران درخواست جستجو از یک آدرس IP مشخص، استنباط هویت یک فرد امکان پذیر است مخصوصاً اگر آن فرد جستجوهای نقشه‌هایی روی آدرس منزل سکونت خود انجام داده‌باشد. 
 
تهدید دیگری برای حریم خصوصی آنلاین شما، حساب‌های ایمیلی‌تان است. اگر شما از یک وبسایت هم برای خدمات پست‌الکترونیک و هم جستجوهای اینترنتی استفاده می‌کنید ممکن است ردپای واضحی از برای هکرها و مجرمان سایبری گذاشته باشید تا شما را به‌صورت آنلاین دنبال کنند. برای مثال اگر شما از سرویس پست‌الکترونیک گوگل استفاده می‌کنید پس شما حتماً باید برای دسترسی به ایمیل‌هایتان وارد سیستم شوید، هر جستجویی که با موتور جستجوی گوگل انجام می‎دهید در حالیکه هنوز در سیستم پست‌الکترونیک گوگل هستید با یک آدرس IP صورت می‌گیرد. این امر باعث می‌شود هکرها و گروه سوم کوکی‌ها به آسانی هرزنامه(spam)  یا ایمیل‌های مرتبط با اطلاعاتتان برایتان بفرستند.
 
 
آسان‌ترین و مستقیم‌ترین راه برای دنبال کردن وبگردی شما، تاریخچه مرورگرتان است. مرورگر شما لیستی از سایت‌هایی که شما از آن‌ها دیدن کرده‌اید را با ترتیب زمانی نگهداری می‌کند. به‌طور پیش فرض بیشتر مرورگرها تاریخچه‌ای از وبگردی شما را تا یک هفته نگهداری می‌کنند. اگر کسی بخواهد وبگردی شما را کنترل کند تنها کاری که باید انجام دهد باز کردن مرورگر شما و رفتن به قسمت تاریخچه است.
 
پراکسی سرور ناشناس
هربار که شما در مرورگرتان آدرس URLای را تایپ کرده و Enter  را می‌زنید، کامپیوتر شما درخواستی به یک وب‌سرور می‌فرستد و وب‌سرور برای اینکه صفحه درخواستی شما را برایتان بازگرداند باید آدرس IP شما را بداند. یک راه برای اینکه آدرس IP شما برای هر
 
 
وب‌سروری که با آن ارتباط برقرار می‌کنید فاش نشود استفاده از پراکسی سرور است. پراکسی سرور ماشینی است که بین شما و بقیه اینترنت قرار می‌گیرد. هر صفحه‌ای که شما درخواست می‌کنید ابتدا به پراکسی سرور فرستاده می‌شود. یک پراکسی سرور ناشناس با نرم‌افزاری خاص آدرس IP شما را از هر صفحه‌ای پاک می‌کند و وقتی که صفحه‌ای که آن را درخواست کرده‌اید پاک می‌کند و وقتی که صفحه درخواستی شما از وب‌سرور برایتان فرستاده می‌شود، پراکسی سرور برون هیچ ردی از نرم‌افزار صفحه برایتان می‌فرستد و این ممکن است هویت شما را به خطر بیندازد.
 

 

1391/12/23لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 زنگ تفريح‌ها

 
 المپياد كامپيوتر

 

     

 

 

صفحه‌ي اصلي

     

 

راهنماي سايت

     

 

 

آموزش

     

 

بانك سوال

     

 

 

مسابقه

     

 

 

زنگ تفريح

     

 

 

مصاحبه و گزارش

     

 

 

معرفي كتاب

     

 

 

مشاوره

     

 

 

پرسش‌و‌پاسخ‌علمي

     

 

اخبار

 

فعاليت‌هاي علمي

 بازديدها
كاربران غيرعضو آنلاينكاربران غيرعضو آنلاين:  8169
 كاربران عضو آنلاين:  0
  کل كاربران آنلاين:  8169