زنگ‌تفریح تصادفی

 پيوندهاي المپياد كامپيوتر
 سايت‌هاي المپياد كامپيوتر
 
 وبگردیِ امن
وبگردیِ امنزنگ تفريح كامپيوتر
زنگ تفریح شماره 153

 شاید سرورهای ناشناس بهترین راه برای مخفی کردن آدرس IP آنلاین شما باشند اما

هنوز اطلاعات زیادی در مورد عادت‌های وبگردی شما وجود دارد که روی کامپیوترتان ذخیره می‎‌شود. خوشبختانه، کنترل کردن تنظیمات حریم خصوصی مستقیماً از مرورگرتان آسان است.

یک راه آسان برای پاک کردن ردپای آنلاین خودتان پاک کردن تاریخچه (History) مرورگرتان است. مهم نیست از چه مرورگری استفاده می‌کنید همه‌ی مرورگرها اجازه می‌دهند که تاریخچه مرورگر را پاک کنید اما توجه کنید با اینکه شما تاریخچه مرورگرتان را پاک می‌کنید اما مدیر شبکه در یک اداره یا  ISPمی‌تواند به آن دسترسی داشته باشد حتی اگر آن‌را قبلاً پاک کرده‌باشید.

 

 

شما همچنین می‌توانید شیوه‌ای که مرورگرتان با کوکی‌ها سروکار دارد را نیز کنترل کنید. تنظیمات پیش‌فرض در همه‌ی مرورگرها به این صورت است که کوکی‌ها را از همه‌ی سایت‌ها دریافت کند. اما شما می‌توانید مانع ورود کوکی‌ها شوید که البته این کار ممکن است مانع شما از استفاده کردن از بعضی خدمات بانکی آنلاین یا سایت‌های خرید آنلاین شود، اما شما می‌توانید فقط مانع ورود کوکی‌های گروه سوم شوید.


از آنجائیکه وبگردی به‌صورت ناشناس هر روزه پرطرفدار می‌شود همه‌ی مرورگرها در آخرین نسخه‌هایشان دارای تنظیمات مخصوصی برای وبگردی بدون به جا گذاشتن ردپا هستند. با فعال کردن این تنظیمات مرورگر تاریخچه‌ی وبگردیتان، کوئری‌های جستجو، کوکی‌ها و تاریخچه دانلودها و یا رمز ورودتان را ذخیره نمی‌کند. بیشتر سایت‌های رایگان و سایت‌های اشتراکی قبل از اینکه به شما اجاره بدهند تا از امکاناتشان استفاده کنید از شما می‌خواهند ثبت نام کنید. این ثبت نام از شما اطلاعاتی مثل آدرس ایمیلتان، شناسه کاربری و رمز عبور می‌خواهد. گذشاه از خطر امنیتیِ دادن این اطلاعات به هر وبسایتی، خیلی‌ها دوست ندارند که هویت آن‌ها برای برای هر وبسایتی که از آن بازدید می‌کنند فاش شود.

برای مسائل امنیتی، توصیه حرفه‌ای این است که از شناسه کاربری و رمز عبور یکسان برای همه‌ی وبسایت‌ها و سرورها استفاده نکنید زیرا یکی از این سایت‌ها ممکن است عمداً یا تصادفاً  اطلاعات شما را به دزدهای سایبری بدهد که این اطلاعات برای دسترسی به حساب‌های بانکی و دیگر خدمات وبسایتی مهم استفاده می‌کنند. برای اینکه ایمیل واقعی خود را در اختیار این سایت‌ها قرار ندهید می‌توانید چندین ایمیل بسازید.  این وبسایت‌ها آدرس ایمیل را فقط برای ثبت نام نیاز دارند پس اهمیتی ندارد اگر شما هرگز به سراغ این ایمیل‌ها نروید.
 

 

1392/1/5لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 زنگ تفريح‌ها

 
 المپياد كامپيوتر

 

     

 

 

صفحه‌ي اصلي

     

 

راهنماي سايت

     

 

 

آموزش

     

 

بانك سوال

     

 

 

مسابقه

     

 

 

زنگ تفريح

     

 

 

مصاحبه و گزارش

     

 

 

معرفي كتاب

     

 

 

مشاوره

     

 

 

پرسش‌و‌پاسخ‌علمي

     

 

اخبار

 

فعاليت‌هاي علمي

 بازديدها
كاربران غيرعضو آنلاينكاربران غيرعضو آنلاين:  8323
 كاربران عضو آنلاين:  0
  کل كاربران آنلاين:  8323