زنگ‌تفریح تصادفی

 پيوندهاي المپياد كامپيوتر
 سايت‌هاي المپياد كامپيوتر
 
 زندگینامه‌ی امید کردستانی
زندگینامه‌ی امید کردستانیزنگ تفريح كامپيوتر
زنگ تفریح شماره 155

 زندگینامه امید کردستانی

امید کردستانی مشاور ارشد شرکت گوگل، یک تاجر ایرانی-آمریکایی موفق و یکی از افراد تاثیرگذار در جهان است که ما ایرانیان او را مایه‌ی افتخار خود دانسته و خیلی از جوان‌های متفکر و آرمان‌گرای ایرانی او را الگوی خود قرار می‌دهند و به همین دلیل زنگ تفریح این شماره را به مختصری از زندگی‌ او اختصاص داده‌ایم.
 
 
 
امید کردستانی در سال 1342 (1963 میلادی) در تهران متولد شد و در همین شهر در یک مدرسه‌ی کاتولیک ایتالیایی تحصیل کرد و در سن 14 سالگی پدرش را بر اثر بیماری سرطان از دست داد و سپس به همراه مادر و برادرش ابتدا به انگلستان و سپس به کالیفرنیای آمریکا مهاجرت کرد. او موفق به اخذ مدرک مهندسی برق از دانشگاه ایالتی سن خوزه شد و سپس به عنوان مهندس در شرکت HP مشغول به کار شد و چند سال برای اخذ مدرک در زمینه بازرگانی وارد دانشکده بازرگانی استنفورد شد و مدرک MBA خود را در سال 1991 گرفت. جالب است بدانید که دانشگاه استنفورد محل فارغ التحصیلی بنیان گذاران گوگل و یاهو است.
 
او دارای بیش از 12 سال سابقه در زمینه فناوری در شرکت‌های بزرگی مانند نت‌اسکیپ است. او نائب رئیس بخش توسعه کسب و کار فروش در شرکت نت‌اسکیپ بود و توانست بازده مالی این شرکت را در عرض 18 ماه به موفقیت چشمگیری برساند و در واقع این موفقیت قابل تحسین او در این شرکت بود که زمینه‌ی همکاری او را با گوگل شکل داد.
 
پیوستن به گوگل 
مصاحبه شغلی او در با سرگی برین یکی از دو بنیانگذار گوگل دور میز پینگ پونگ انجام شد.

 

در آن زمان گوگل 11 نفر کارمند داشت و سرگی برین بعد از مصاحبه و پرسش‌های فراوان از او با اظهار ناتوانی در مصاحبه با فردی به این متبحری از بقیه کارمندان خواست که در این مصاحبه شرکت کنند و بعد از 5 ساعت پرسش و پاسخ امید کردستانی به عنوان دوازدهمین کارمند گوگل استخدام شد. 

 
امید کردستانی درباره نخستین ملاقاتش با بنیانگذاران گوگل چنین گفت: "احساس کردم این دو آدم با اعتماد به نفس و اراده بالا و ایده‌های بلندپروازانه‌ی بسیاری دارند و حتی اگر به جای اینترنت می‌خواستند لحاف فروشی هم راه بیندازند موفق می‌شدند و به همین علت بود که می‌خواستم به آن‌ها ملحق شوم."
 
امید کردستانی مهم‌ترین دارایی گوگل را ترافیک زیاد آن دانست و با استفاده از این ترافیک آگهی‌های تکی و کوچکی که با کارت‌های اعتباری به گوگل پرداخت می‌شد را به میلیون‌ها دلار رساند به طوریکه امروزه 99درصد از درآمد گوگل از همین آگهی‌هاست و به تدریج همکاران سابقش در نت‌اسکیپ را نیز برای همکاری به گوگل دعوت کرد. وی توانست فروش شرکت گوگل را از 0 به 3 میلیارد دلار برساند.
 
از دید مجله تایمز در سال 2007، امید کردستانی یکی از افرادی است که تاثیر مهمی در دنیا داشته‌اند. او هم اکنون با 1/9 میلیارد دلار ثروت خالص یکی از ثروتمندترین‌های جهان است. مجله فوربس نیز او را دومین ایرانی ثروتمند جهان معرفی کرد. 
 
 
3باور مهم :
امید کردستانی در بخشی از سخنرانی‌ خود در مزاسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه ایالتی سن خوزه درباره‌ی باورهایش صحبت کرد. باورهایی که او را تبدیل به فردی اثرگذار در دنیا کرد؛
 
باور اول: دریافتم که برای حفظ برتری خود مثل یک مهاجر فکر کرده و رفتار کنم. یک مهاجر ذاتاٌ صاحب رویا بوده و مبارز است. مهاجر وارد یک کشور بیگانه می‌شود تا ثابت کند با حداکثر تلاش در عرصه‌ی تحصیل و کار می‌تواند یک زندگی موفق بسازد. 
 
 باور دوم: پیرو الهامات درونی خود باشید نه پول. توجه داشته باشید که شما زمانی می‌توانید تصمیمات خوبی بگیرید که پیرو ندای درونی خود باشید و تصمیمات خود را بر مبنای پول اتخاذ نکنید.
 باور سوم: مسیر از هر چیزی مهم‌تراست. به استقبال خطر بروید. از اشتباهات نترسید و به آموختن و رشد کردن ادامه دهید و خود را خارج از منطقه‌ی امن ببینید.
 
1392/1/20لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 زنگ تفريح‌ها

 
 المپياد كامپيوتر

 

     

 

 

صفحه‌ي اصلي

     

 

راهنماي سايت

     

 

 

آموزش

     

 

بانك سوال

     

 

 

مسابقه

     

 

 

زنگ تفريح

     

 

 

مصاحبه و گزارش

     

 

 

معرفي كتاب

     

 

 

مشاوره

     

 

 

پرسش‌و‌پاسخ‌علمي

     

 

اخبار

 

فعاليت‌هاي علمي

 بازديدها
كاربران غيرعضو آنلاينكاربران غيرعضو آنلاين:  8634
 كاربران عضو آنلاين:  0
  کل كاربران آنلاين:  8634