زنگ‌تفریح تصادفی

 پيوندهاي المپياد كامپيوتر
 سايت‌هاي المپياد كامپيوتر
 
 صفحه‌ی لمسی که کاربر را شناسایی می‌کند
صفحه‌ی لمسی که کاربر را شناسایی می‌کندزنگ تفريح كامپيوتر
زنگ تفریح شماره‌ی 157

 صفحه لمسی که کاربر را شناسایی می‌کند

در زنگ تفریح این شماره شما را با تکنولوژی جدید صفحات لمسی که هنوز در حال توسعه است آشنا می‌کنیم.

 

صفحات لمسی تمام انگشتان را مانند هم شناسایی می‌کنند، بدون توجه به اینکه چه کسی دارد صفحه را لمس می‌کند تغییرات ساده در جریان الکتریکی یا صدا و یا امواج نور را تشخیص می‌دهند. محققان مرکز تحقیقات دیزنی در پیتزبورگ  موفق به طراحی صفحه‌ی لمسی‌ای شدند که می‌تواند بین کاربران تمایز قائل شود. 

 

 
بدن هر فرد دارای تراکم استخوانی، حجم ماهیچه‌ای، فشار خون و محتوای آبی مخصوص به خود است. نام این دستگاه Touche است و جریانی بی‌خطر را به بدن کاربر می‌فرستد. تفاوت‌های فیزیولوژی، تفاوت‌هایی در مقاومت‌های  ظاهری متفاوتی در هر فرد ایجاد می‌کند. این دستگاه اثرخازنی منحصر به فرد را اندازه‌گیری می‌کند. دانشمندان می‌توانند این اثر خازنی را روی هر صفحه لمسی به کار ببرند یا حتی روی وسایلی که همه جا هستند مانند دستگیره‌های درب‌ و مبلمان و جهان را تبدیل به یک دستگاه تعاملی کنند. 
 
لایه‌های موجود 
 
 
اکسید قلع ایندیوم
سنسورهای خازنی در تمام دستگاه‌های لمسی وجود دارند از صفحات OLED گرفته تا تمام دستگاه‌های الکتریکی که از ااکسید قلع ایندیوم به عنوان الکترود استفاده می‌کنند. این ماده‌ی رسانا جریان الکتریکی را به انگشت کاربر منتقل می‌کند. این ماده همچنین شفاف است و نور صفحه نمایش LCD که زیر آن قرار گرفته است به خوبی از آن عبور می‌کند.
 
صفحه‌ی سنسور 
صفحه‌ی سنسور جریان الکتریکی را به لایه اکسید قلع ایندیوم تزریق می‌کند و زمانی که کاربر صفحه‌ی لمسی را لمس می‌کند جریان از صفحه سنسور به لایه اکسید قلع ایندیوم و سپس به بدن  شخص منتقل می‌کند. سنسور مقاومت ظاهری هر فرد را اندازه‌گیری می‌کند. جدیدترین نمونه‌ی اولیه‌ی ساخته شده این دستگاه 1 ثانیه زمان برای کالیبره کردن جهت هر کاربر جدید زمان لازم دارد و وقتی که کالیبره شد در کمتر از 500 میلی ثانیه بدن یک کاربر آشنا را شناسایی می‌کند.
 
صفحه LCD 
صفحه LCD مسئول فراهم نمودن واسطه کاربری گرافیکی است. مقاومت ظاهری بدن در مقابل عبور جریانی با فرکانس‌های مختلف اندازه‌گیری می‌شود و برای کاربر یک منحنی مقاومت ظاهری در فرکانس‌های مختلف حاصل می‌شود که حکم شناسه کاربری وی را دارد.
 

 

1392/2/3لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 زنگ تفريح‌ها

 
 المپياد كامپيوتر

 

     

 

 

صفحه‌ي اصلي

     

 

راهنماي سايت

     

 

 

آموزش

     

 

بانك سوال

     

 

 

مسابقه

     

 

 

زنگ تفريح

     

 

 

مصاحبه و گزارش

     

 

 

معرفي كتاب

     

 

 

مشاوره

     

 

 

پرسش‌و‌پاسخ‌علمي

     

 

اخبار

 

فعاليت‌هاي علمي

 بازديدها
كاربران غيرعضو آنلاينكاربران غيرعضو آنلاين:  3079
 كاربران عضو آنلاين:  0
  کل كاربران آنلاين:  3079