زنگ‌تفریح تصادفی

 پيوندهاي المپياد كامپيوتر
 سايت‌هاي المپياد كامپيوتر
 
 میلیاردرهای دنیای فناوری در جوانی
میلیاردرهای دنیای فناوری در جوانیزنگ تفريح كامپيوتر
زنگ تفریح شماره‌ی 159

 

 در بیست سالگی مشغول چه کاری بودید؟ برنامه‌تان برای بیست سالگی چیست؟ در بیست سالگی خود را چگونه تصور می‌کنید؟

 

احتمالا، به دانشگاه می‌روید و از جوانیتان لذت می‌برید و ممکن است تجربه‌های زیادی را دور از خانه به دست بیاورید اما باید بدانید که بیشتر میلیاردرهای دنیای تکنولوژی مشغول این کارها نبودند. در زنگ تفریح این شماره نگاهی کوتاه به دوران جوانی بزرگان تکنولوژی می‌اندازیم.
 

 مارک زوکربرگ در 23 سالگی بیلیونر شد!

مارک زوکربرگ بعد از ترک تحصیل از دانشگاه هاروارد توانست با راه اندازی شبکه ‌ی اجتماعی فیسبوک در سن 23 سالگی به جمع میلیاردرها پیوست. وقتی که زوکربرگ 25 سال داشت فیسبوک بیش از 500 میلیون کابر در سراسر جهان داشت. 

 

 

 البته در آن زمان او درگیر ماجرای قانونی از طرف کسانی که ادعای شراکت در این شرکت را داشتند نیز شد. این افراد مدعی بودند که در ساخت اسن شبکه به زوکربرگ کمک کرده بوده‌اند. زوکربرگ در 26 سالگی مرد سال مجله‌ی تایمز شد.

 

 

بیل گیتس در جوانی

او در جوانی شرکت خود را راه‌اندازی کرد، زبان برنامه‌نویسی کامیپیوتری را برای سیستم کامپیوتر جدید راه اندازی کرد.
 
در بیست سالگی بیل گیتس از هاروارد ترک تحصیل کرد و به همراه دوستش پاول آلن شرکت نرم‌افزاری خودش را  راه اندازی کرد.

 

بنا به تاریخچه‌ی رسمی مایکروسافت در سال 1975 وقتی گیتس 20 ساله بود او و دوستش آلن مجذوب MITS Altaire8800  شدند و به زبان برنامه‌نویسی برای آن پرداختند و زبان BASIC را برای آن توسعه دادند و یک ماه بعد گیتس و آلن BASIC را به عنوان اولین زبان برنامه نویسی کامپیوتری برای کامپیوترهای شخصی به فروش رساندند.
 
استیو جابز و سفر معنوی در جوانی
استیو جابز در سال 20 سالگی به هند سفر کرد و این سفر زندگی او را دگرگون کرد و مدت کوتاهی پس از بازگشت از این سفر بودایی شد. در 19 سالگی جابز در شرکت آتاری به عنوان تکنسین مشغول به کار شد و تا یکسال بعد در محیط کارش او را باهوش‌ترین و بدقلق‌ترین می‌دانستند. 
 
جابز در 21 سالگی  به همراه دوستش استیو وازنیاک اپل را راه اندازی کردند.
 

 

استیو بالمر و زندگی سنتی
استیو بالمر د رسن بالمر در سن 20 سالگی مشغول تحصیل در دو رشته ریاضی و اقتصاد دانشگاه هاروارد بود و بعد از فارغ‌التحصیلی دو سال به عنوان دستیار مدیر محصولات در شرکت پروکتور و گمبل مشمغول به کار بود.
 
استیو بالمر در سن 24 سالگی مدرسه‌ی تجارت استنفورد را رها کرد و به عنوان سی‌امین کارمند مایکروسافت استتخدام شد. او نخستین مدیر بازرگانی بود که توسط شخص بیل گیتس امتخدام شد.
 

لری پیج و سرگی برین دو دانشجوی دکترای استنفورد

در اوایل 20 سالگی لری پیج و سرگی برین که هر دو دانشجوی دکترای دانشگاه استنفود بودند با هم آشنا شدند. برین می‌گوید که این دو دوست در بیشتر مسائل با هم اختلاف نظر داشتند اما با سپری کردن یکسال باهم تبدیل به دو دوست جدانشدنی شدند.
 این دو بعدها به توسعه‌ی الگوریتم رتبه‌بندی سایت‌ها پرداختند و دریافتند که می‌توانند موتور جستجویی خیلی بهتر از موتور جستجوهای آن زمان بسازند. آن‌ها در 25 سالگی گوگل بزرگ‌ترین موتور جستجوی حال حاضر را راه‌اندازی کردند.
 

 مایکل دل، همیشه یک تاجر

قبل از بیست سالگی مایکل دل در بورس آهن‌آلات سرمایه‌گذاری می‌کرد. بعد از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان برای دوره‌ی آمادگی پزشکی دانشگاه تگزاس در آستین ثبت نام کرد. 

 

 

در این زمان او کار نیمه وقتی در زمینه‌ی فروش کیت‌های بروز رسانی رایانه‌های شخصی پیدا کرد و در سن 19 سالگی دانشگاه را ترک کرد و شرکت خود را تاسیس نمود. او در 27 سالگی به عنوان جوان‌ترین مدیر عامل شرکتش در فهرست 500 کمپانی برتر مجله فورچون جای گرفت.
 
1392/2/17لينک مستقيم

فرستنده :
ناشناس HyperLink HyperLink 1392/10/1
مـتـن : عااااالی بود

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 زنگ تفريح‌ها

 
 المپياد كامپيوتر

 

     

 

 

صفحه‌ي اصلي

     

 

راهنماي سايت

     

 

 

آموزش

     

 

بانك سوال

     

 

 

مسابقه

     

 

 

زنگ تفريح

     

 

 

مصاحبه و گزارش

     

 

 

معرفي كتاب

     

 

 

مشاوره

     

 

 

پرسش‌و‌پاسخ‌علمي

     

 

اخبار

 

فعاليت‌هاي علمي

 بازديدها
كاربران غيرعضو آنلاينكاربران غيرعضو آنلاين:  7790
 كاربران عضو آنلاين:  0
  کل كاربران آنلاين:  7790