زنگ‌تفریح تصادفی

 المپياد جهاني زيست‌شناسي
 
 بازديدها
كاربران غيرعضو آنلاينكاربران غيرعضو آنلاين:  8890
 كاربران عضو آنلاين:  0
  کل كاربران آنلاين:  8890
 آقا بدو زمین نابود شد
آقا بدو زمین نابود شدزنگ تفريح زيست
انقراض های دوره ای زمین به علت تاثیر دوره های تاریکی خورشید است که آن را (nemesis )می نامیدند

اگر کار عقب افتاده دارید زودتر به آن رسیدگی کنید چون زمین در حال نابودی است .گیرم پیش بینی اینکاها هم درست از آب در نیاید و کره ما در سال 2012 درب و داغان نشود اما چند روز بعدش که می شود. اصلا شک نکنید.دانشمندان با قاطعیت می گویند که هر 27 میلیون سال یک بار زندگی روی کره زمین کاملا نابود می شود. البته تا انقراض بعدی هم چیزی نمانده فقط 16 میلیون سال وقت داریم. طبق تحقیقاتی که جدیدا تحت عنوان «وقایع انقراض» به بررسی سیاره مان طی 500 میلیون سال گذاشته پرداخته است، ثابت شده که این اتفاق طبق یک برنامه زمانی منظم به وقوع می پیوندد و ردخور هم ندارد. دانشمندان دانشگاه «کانزاس وانستستو اسمیت سونیان» با اطمینان 99% مطمئن اند که انقراض های روی کره زمین دقیقا 27 میلیون سال یک بار اتفاق می افتند.

البته در دهه 80 میلادی دانشمندان عقیده داشتند که انقراض های دوره ای زمین به علت تاثیر دوره های تاریکی خورشید است که آن را (nemesis )می نامیدند.طبق این تئوری «نمسیس» هر 27 میلیون سال یک بار با ابر های اورت برخورد می کند و بارانی از شهاب سنگ را به سوی ما می فرستد. دقیقا شبیه اتفاقی که در دوران کرتاسه برای دایناسور های بیچاره افتاد.

انقراضی که نیمی از گونه های موجودات را حذف کرد راه را برای پستانداران باز کرد تا به گونه اصلی سیاره تبدیل شوند.یکی از تئوری های موجود می گوید دایناسورهای بیچاره را یک شهاب سنگ با قطر تقریبی 15 کیلومتر از پای در آورد.

این برخورد باعث انفجاری یک میلیارد برابر قوی تر از بمب اتمی «هیروشما» شده است. خلاصه اینکه آخرین انقراض هم 11 میلیون سال پیش اتفاق افتاده و ده درصد موجودات ساکن کره زمین را حذف کرده و تنها 16 میلیون سال تا وقوع انقراض بعدی باقی مانده است.البته نموداری که برای بازه 500 میلیون ساله رسم شده است نشان می دهد که گاهی که این اتفاق 10 میایون سال زودتر می افتد.خلاصه اینکه دیر و زود دارد ولی سوخت و سوز ندارد،بجنبید.
 
منبع:مجله دانستنیها

1389/5/20لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 انيميشن‌هاي زيست‌شناسي

 
 المپياد زيست شناسي

 

 
 

 


 

صفحه‌ي اصلي


 

 
 


 

راهنماي سايت


 

 
 

 


 

آموزش


 

 
 


 

بانك سوال


 

 
 

 


 

مسابقه


 

 
 

 


 

زنگ تفريح


 

 
 

 


 

مصاحبه و گزارش


 

 
 

 


 

معرفي كتاب


 

 
 

 

 

مشاوره


 

 
 

 


 

پرسش‌و‌پاسخ‌علمي


 

 
 


 

اخبار

 

فعاليت‌هاي علمي

 پيوندها