متن كامل خبر
زمان برگزاری آزمون پایه دهم مدارس نمونه‌دولتی و سمپاد اعلام شد

تاريخ خبر : 25/2/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 106

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش جزئیات برگزاری آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه سمپاد و نمونه دولتی را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، عبدالرسول عمادی در حاشیه برگزاری مرحله دوم انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیئت‌امنای صندوق ذخیره فرهنگیان که در اردوگاه باهنر برگزار شد درباره برگزاری آزمون پایه دهم مدارس سمپاد گفت: آزمون ورودی دوره دوم متوسطه مدارس سمپاد ۱۱ خرداد برگزار می‌شود.
 
وی افزود: البته امسال یک آزمون برای پذیرش دانش‌آموز در مدارس سمپاد و نمونه دولتی برگزار می‌شود.
 
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه برمبنای این آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی اقدام به گزینش دانش‌آموز می‌کنند، درباره اینکه آیا تعداد پذیرش دانش‌آموز در مدارس سمپاد دوره دوم متوسطه کاهش می‌یابد؟ گفت: خیر. طبق چارچوبی که وجود دارد دانش‌آموز جذب می‌شود و افرادی که در این آزمون نمره کسب می‌کنند ابتدا به مدارس سمپاد و بعد به مدارس نمونه دولتی می‌روند.
 
عمادی درباره استانداردهای جذب دانش‌آموز در مدارس سمپاد نیز گفت: مدارس سمپاد و نمونه دولتی با دو هدف متفاوت تأسیس شده‌اند. مدارس سمپاد دانش‌آموزان تیزهوش را تحت پوشش قرار می‌دهند و دانش‌آموزان نمونه دولتی باید دانش‌آموزان برتر مناطق محروم را تحت پوشش ببرند.
 
عمادی افزود: بنابراین آزمون این مدارس باید متفاوت باشد؛ البته آزمونی که گرفته می‌شود تلفیقی از سؤالات آزمون پیشرفت تحصیلی و آزمون‌های هوش و استعداد خواهد بود تا هم مدارس سمپاد و هم مدارس نمونه دولتی بتوانند جذب دانش‌آموز داشته باشند.


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت