جستجو بر اساس تاريخ مطلب
 مطالب پیشنهادی
 کوادگرافیکس برای صنعت بسته بندی
کوادگرافیکس برای صنعت بسته بندیمشاهده‌ي علمي
.

 

 

اقتصاد جهانی امروزه باعث شده تا جعبه برای یک کالای خاص در مناطق جغرافیایی گوناگون به زبان های مختلف به طور همزمان تولید شود. به همین خاطر چاپکارانی که چنین جعبه هایی چاپ می کنند ناچارند چندین سیلندر که حاوی متن دستورالعمل استفاده از کالا و موارد قانونی به زبان های مختلف است در اختیار داشته باشند. در چنین شرایطی امکان بروز خطا بسیار زیاد است. سیستم PDF Verification، یک نرم افزار کاربردی دینامیک است که به طور خودکار تفاوت ها و نارسایی هایی را که سیستم های تشخیص معایب چاپی قادر به شناسایی نیستند، بازشناسی کرده و اعلام می کند. همین قابلیت باعث می شود تا ماشین چاپ به طور دقیق آنچه را مشتری خواسته چاپ کند. از آنجایی که کلیه اندازه گیری ها و تصمیم گیری در چارچوب فضای دیجیتال انجام می شود، دستیابی به کیفیت ایده آل و تکرارپذیری تضمین شده است. از سوی دیگر سیستم های جدید نیاز به تجهیزات اسکن را از میان برداشته و نمونه های چاپی که در سیستم های نظارت چاپ پیوسته کوادتک مورد استفاده قرار می گیرند، آسیب نمی بینند.

 

در میان تجهیزاتی که برای چاپکاران بسته بندی اهمیت خاصی دارد، مدل بهینه Inspection System است. مدل جدید این سیستم که برای کنترل و نظارت رول ها و ورق های چاپ شده یا چاپ نشده به کار می رود، از یک دوربین جدید به نام Spectral cam استفاده می کند. در این دوربین به جای سنسور RGB از یک اسپکتروفتومتر ۳۱ کاناله استفاده شده است. استفاده از اسپکتروفتومتر نه تنها باعث افزایش دقت در اندازه گیری دنسیته رنگ می شود، بلکه ارایه یک گزارش دقیق از مقادیر کالریمتریک (CIELAB) را نیز امکان پذیر می کند.

 

سیستم مشاهده رول The web viewing امکان دیدن همزمان و مستقیم رول در حال حرکت را با استفاده از تجهیزات دیجیتال فراهم می آورد. با استفاده از این سیستم اپراتور می تواند عیب های چاپی و خطا در رجیستر رنگ را قبل از این که برای چشم غیرمسلح قابل تشخیص باشند، تصحیح کند. اپراتور با استفاده از این سیستم می تواند به سرعت و به راحتی مشکلات کیفی چاپ از جمله خطا در رجیستر چاپ و دایکات، پرفراژ، خطوط ناخواسته، مناطقی که چاپ نگرفته، مناطقی که مرکب بیش از حد روی کار منتقل شده، پلیت های خراب و غیره را تشخیص دهد.

 

با استفاده از ریل مورب مجهز به موتور و لنزی که تنها با لمس دست روی کار، زوم می کند، web viewing system کنترل کیفیت بسیار دقیق تولید بسته بندی را تضمین می کند. قابلیت دستگاه برای بزرگنمایی (زوم) بخش معینی از ماشین چاپ، انعطاف پذیری و عمق را به مجموعه قابلیت های اپراتور برای کنترل کیفیت اضافه می کند.

 

دوربین دیجیتال دستگاه قادر است عکس هایی با کیفیت بسیار بالا از رول در حال حرکت گرفته و آن را به یک مونیتور با رزولوشن بالا منتقل کند. این نوآوری های جدید مجموعه تولیدات موجود کوادتک برای کنترل و ارتقای کیفیت چاپ را که شامل موارد زیر می شود، کامل می کنند.

 

سیستم مدیریت باطله  

این سیستم کنترل اتوماتیک برای بهینه سازی عملیات پوشال برداری و حذف باطله را ارایه می کند و دسترسی کامل به داده های مورد نیاز را فراهم می آورد. داده های مربوط به هر اشکال چاپی را لیست کرده و یا شرح کاملی از آن را چاپ می کند. همچنین این سیستم می تواند گزارش ها را برای تجزیه و تحلیل، به برنامه های نرم افزاری تحلیل های آماری ثالث ارسال (Export) کند. سیستم مدیریت باطله قادر است کارآیی تجهیزات تبدیلی را تا۴۰ درصد افزایش دهد. این سیستم همچنین فرایند برداشت و حذف باطله را با گزارش های مربوط به تولید هر سفارش کار چاپی تطبیق داده و آن را تایید یا رد می کند.

 

 

سیستم Heliostat ۳۰۰

این سیستم یک دستگاه کمکی الکترواستاتیکی است که بار الکتریکی به نورد چاپ وارد می کند. نورد نیز به سهم خود این بار الکتریکی را به سطح چاپ پذیر منتقل می کند. این کار باعث می شود تا مرکب به صورت یکپارچه از درون حفره ها (Cells) روی کار چاپی بنشیند. کل این عملیات علاوه بر افزایش کیفیت چاپ، باعث کاهش باطله می شود. ذغال های غیرمتبلور و نابلورینی که در این دستگاه به کار رفته، خاصیت رسانایی را افزایش داده و فشار سیلندر برسطح چاپ پذیر را نیز کاهش می دهد. برخلاف سیستم های جرقه گیر، دستگاه کوادتک از تکنیک تماسی با ولتاژ پایین بهره می برد. به همین خاطر درون ماشین چاپ به هیچ وجه گاز ازن که به ماشین آسیب می رساند ایجاد نمی شود. این مزیت به ویژه هنگامی که سطح چاپ پذیر کاغذ گراماژ پایین و بی کیفیت است اهمیت دارد، زیرا سطح نامنظم کاغذ با سیلندر به خوبی تماس پیدا نمی کند. از این سیستم می توان برای چاپ رول های به عرض ۱۰۰ تا ۴۸۰۰ میلی متر استفاده کرد.

راندی فریمن (Randy Freeman)، معاون و مدیرکل بخش بسته بندی شرکت کوادگرافیکس می گوید: «علاوه بر صرفه جویی در هزینه های تولید، مشتریان برای برآورده کردن نیازهایشان در زمینه نظارت و شناسایی معایب چاپی، کنترل رنگ و رجیستر و مدیریت باطله، تنها کافی است با یک سازنده سروکار داشته باشند. همین امر باعث صرفه جویی در زمینه نصب و راه اندازی این سیستم های کنترل کیفیت می شود.»

 

کارل فریمن، پرزیدنت شرکت کوادتک می گوید: «شرکت های بسیاری هستند که به خاطر وضعیت بد اقتصادی بودجه های پژوهشی خود را کاهش داده اند. ما دقیقا عکس این کار را انجام داده ایم. ما در سال جاری در مقایسه با ۳۰ سال گذشته، سرمایه گذاری بیشتری روی بخش پژوهش و توسعه (R&D) خود انجام دادیم. تغییر و دگرگونی سریع صنعت چاپ سهم بزرگی در توسعه و نوآوری های جدید ارایه کرده است. چاپکاران دیگر نمی توانند مثل ۵ یا ۱۰ سال گذشته کار کنند

 

امروزه اتوماسیونی که کیفیت بهتر، باطله کمتر و کارآیی بیشتری به ارمغان می آورد به هیچ وجه یک فرایند لوکس به حساب نمی آید، بلکه هر چه بیشتر به تنها راه بقای چاپخانه داران تبدیل می شود. به همین خاطر است که نوآوری واقعی امروزه بسیار حیاتی است. کاهش سرمایه گذاری در بخش پژوهش و گسترش شاید امروزه توجیه پذیر به نظر برسد، ولی در درازمدت تنها چاپکارانی که از لحاظ تکنولوژیک پیشرفته هستند، می توانند از بحران اقتصادی به سلامت عبور کنند.

 

 

1389/12/8لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 محتواي زنده مشاهده علمي

 فعاليت هاي علمي
 تماس با ما
 بازديدها
كاربران غيرعضو آنلاينكاربران غيرعضو آنلاين:  4132
 كاربران عضو آنلاين:  0
  کل كاربران آنلاين:  4132