جستجو بر اساس تاريخ مطلب
 مطالب پیشنهادی
 تاثیر موسیقی بر موجودات
تاثیر موسیقی بر موجوداتمشاهده‌ي علمي
موسیقی در صورتی که آرام باشد تاثیر خارق العاده و حتی درمانی بر روی ذهن و روح انسان ها دارد.

 

موسیقی تاثیر راهبردی بر روی روح  دارد و انسان را به آرامش و اطمینان می رساند و حتی موجب شادی و یا غم می شود.

 این حالت ممکن است روی حیوانات هم اتفاق بیفتد.در خیلی موارد دیده شده که وقتی فردی به یک قطعه موسیقی راک گوش می دهید گربه شما اتاق را ترک می کند ولی با یک قطعه کلاسیک و آرامش بخش آرام می شود.

 موسیقی کلاسیک به واسطه ریتم و ملودی بر روی ساختار و توانایی های مغز تاثیر می گذارد و به افزایش سطح سرتونین تولیدی در مغز کمک می کند،سرتونین به عنوان یک هورمون عصبی عامل انتقال پالس های اعصاب جهت تداوم حفظ حس شادمانی و سرور است.

سال های زیادی است که پزشکان به معجزه درمانی موسیقی پی برده اند و برای درمان بیماران روانی از آن استفاده می کنند.و همین طور که گفتیم حیوانات هم از این قاعده مستثنی نیستند و دامپزشکان سعی کردند برای درمان مکمل و آموزش حیوانات از موسیقی بهره بگیرند.

دکتر «جین کارن» دامپزشک و محقق ارشد موسیقی درمانی در حیوانات در این باره می گوید: گذاشتن موسیقی ملایم در سگ ها موجب ایجاد آرامش و پرهیز از رفتار های خشونت آمیز می شود.

همچنین سگ هایی که بیمار شده اند  و دچار شگستگی ،عمل جراحی، مشکلات بلع و گوارشی شده اند موسیقی موجب کاهش درد بیش از 68% این حیوانات شده است و پس از 18 دقیقه گوش دادن به موسیقی دچار تغییر شگرفی شدند و علائم کاهش درد در آن ها به خوبی نمایان شد.

اگر حیوانات موسیقی پخش شده را دوست داشته باشند به منبع پخش موسیقی نزدیک می شوند تا لذت بیشتری از از آن قطعه هنری در حال پخش ببرند.

همچنین لازم به ذکر است که بدانید دانشمندان کشف کرده اند که همین مسئله برای گیاهان نیز اتفاق می افتد و آنها قادرند با موسیقی های زیبا و خاصی شکوفه دهند.

آزمایشات بر روی گیاهان نیز ثابت کرده است که گیاهان با الگوی ضرباهنگ 60 در دقیقه رشد بسیار سریع و موثرتری از گروههای دیگر دارند که در معرض موسیقی راک قرار گرفته اند . گروهی که در معرض موسیقی راک قرار گرفته اند پژمرده و خشک شده اند. گیاهان ، موجودات زنده فاقد ارگانیسم تفکر هستند لذا برای رشد به ملودی نیاز نداشته و فقط ریتم را درک خواهند کرد

.

تاثیرات شگرف موسیقی در زندگی بسیار اساسی و بنیادین هستند و این مزیت در زندگی کاراتر افراد نمود می یابد.

بنا براین موسیقی درمانی برای همه موجودات زنده کاربرد دارد و شاید این به دلیل این است که ما همگی مخلوقات خدا هستیم.

 

 

 

 

 

 

1390/2/25لينک مستقيم

فرستنده :
ناشناس HyperLink HyperLink 1391/6/1
مـتـن : ممنونم خیلی عالی بود

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 محتواي زنده مشاهده علمي

 فعاليت هاي علمي
 تماس با ما
 بازديدها
كاربران غيرعضو آنلاينكاربران غيرعضو آنلاين:  6041
 كاربران عضو آنلاين:  0
  کل كاربران آنلاين:  6041