جستجو بر اساس تاريخ مطلب
 مطالب پیشنهادی
 چگونه برف بسازیم؟
چگونه برف بسازیم؟مشاهده‌ي علمي
روشی ساده برای تهیه‌ی برف با توجه به شرایط دمایی محیط

اگر شما برف می‌خواهید ولی طبیعت با شما همراهی نمی‌کند، شما می‌توانید این مشکل را حل کرده و برف را با دستان خودتان درست کنید! این روش یک شیوه‌ی خانگی برای تهیه برف، همانند برفی که از آسمان می‌بارد می‌باشد البته نیازی به ابر نمی‌باشد!

آنچه برای تهیه برف نیاز دارید

شما به همان چیزهایی نیاز دارید که در طبیعت نیز یافت می‌کنید: آب و سرما. شما آب را به برف تبدیل می‌کنید توسط پراکنده کردن آن به ذراتی به اندازه‌ای کوچک که با سرمای هوا منجمد شود.

         آب

         فواره فشار

البته باید توجه داشته باشید که دمای پایین در تمام طول سال مهیا نیست و ممکن است شما چند روز در سال توانایی تولید برف را داشته باشید در غیر این صورت باید این کار را در یک اتاق در بسته‌ی سرد انجام دهید.

درباره‌ی فواره‌ی فشار در تهیه‌ی برف

شما چندین گزینه دارید:

         شوینده‌ی با فشار (اگر ندارید اجاره کنید، نوعی از آن را استفاده کنید که برای تولید برف مناسب باشد)

         لوله توپ برف (قابل تهیه کردن نبوده ولی می‌توانید اجاره کنید)

        شیلنگ آب باغچه متصل به سری برف ساز (سری عادی که آب را به قطرات بسیار بسیار ریز تبدیل کند) (برف کمتری در یک ساعت نسبت به شوینده با فشار و لوله‌‌‌‌ی توپ برف تولید می‌کند، ولی باز هم جالب است)

چگونه برف بسازیم

اساسا، تمام کاری که شما باید انجام دهید این هست که یک غبار مناسب از آب را به هوا اسپری کنید، و سپس این غبار به اندازه‌ای سرد می‌شود که به یخ آب یا برف تبدیل می‌شود. یک تکنیک برای این کار وجود دارد.

         اگر آب را با زاویه 45اسپری کنید نتایج بهتری بدست خواهید آورد نسبت به حالتی که آن را مستقیما به بالا اسپری کنید. این به این دلیل است که مقدار هوایی که در این حالت با آب در تماس قرار می‌گیرد در بیشترین حالت قرار دارد.

         شما همچنین باید آب را تا جایی که می‌شود سرد کنید، بنابراین آب سرد چشمه از آب گرم خانگی بهتر عمل می‌کند.

         آب چشمه یا رودخانه همچنین شامل ناخالصی‌هایی هست که می‌تواند مانند یک بخش مرکزی برای تولید سطحی که کریستال‌های برف روی آن رشد کنند عمل کند. همچنین این امکان وجود دارد که چیزی به نام عامل هسته ساز (nucleation agent) را به آب اضافه کنید که همان هدفی که می‌خواهیم را انجام می‌دهد، و ضرورتا این امکان را به شما می‌دهد که برف را در دماهای اندکی بالاتر انجام دهید. عامل هسته ساز معمولا یک پلیمر غیر سمی می‌باشد.

شما تنها به چند ساعت سرما نیاز دارید تا مقدار زیادی برف تولید کنید. برف برای مدت زمان بیشتری باقی می‌ماند اگر دما پایین باقی بماند اما حتی اگر هوا گرم شود هم مدتی طول می‌کشد تا ذوب شود.

 

 

1390/7/24لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 محتواي زنده مشاهده علمي

 فعاليت هاي علمي
 تماس با ما
 بازديدها
كاربران غيرعضو آنلاينكاربران غيرعضو آنلاين:  4418
 كاربران عضو آنلاين:  0
  کل كاربران آنلاين:  4418