دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱
 
| كاربر مهمان
 
 آثار برتر جشنواره پايداری ملی - فيلم
 
هيئت داوران در بخش فيلم پيرامون پدافند غيرعامل پس از بررسی آثار دريافتی، لوح تقدير و جايزه‌ی ويژه‌ی خود را به آثار ذيل اهدا می‌نمايد:
مجموعه انيميشن 25 قسمتي پادی و پوريا ويژه پيش‌دبستانی و دوره ابتدايی اثر: جناب آقای سيد امير هاشمی
فيلم 50 دقيقه‌ای مستند پدافند غيرعامل   اثر: جناب آقای رضا ضيايی دوستان
مجموعه برنامه‌سازی‌های مستند پدافند غيرعامل   اثر: سركار خانم مريم علاء الدينی
فيلم مستند آتش زير خاكستر   اثر: جناب آقای محسن سوهانی
بخش: فيلم
صاحب اثر: سيد امير هاشمی
عنوان اثر: پادی و پوريا

چكيده:
پادي و پوريا نام مجموعه اي است داستاني كه با تكنيك سه بعدي به صورت انيميشن در 25 قسمت حدوداً دو و نيم دقيقه‌ای تهيه شده‌است.
كل داستان حول محور دو شخصيت اصلي به نام پوريا كه پسر بچه اي منضبط و درس خوان، عينكي و كمي بازيگوش و پادي- شخصيت خيالي- كه مثلثي است هرمي شكل به رنگ آبي - اين شخصيت با الگو گرفتن از آرم جهاني پدافند غيرعامل ايجاد شده است-  كه همواره در لحظات حساس، به كمك پوريا مي شتابد وظيفه آشنايي پوريا را براي شناخت اصول و روش‌هاي پدافند غيرعامل به عهده دارد.
ضمناً اين مجموعه داراي شخصيت هاي فرعي نيز مي باشد كه در طول داستان پوريا را در زندگي روزمره و اتفاقات آن همراهي مي كنند.
اين مجموعه در درجه اول براي مخاطبين دبستاني (ابتدايي) و بعد براي مخاطبين عام تلويزيون نيز به نظر قابل استفاده مي باشد.

بخش: فيلم
صاحب اثر: رضا ضيائي دوستان
عنوان: پدافند غيرعامل

چكيده:
اين فيلم مي كوشد تا در 2 قسمت پيوسته مفاهيم اوليه پدافند غيرعامل را به دانش آموزان دوره هاي راهنمايي و دبيرستان آموزش دهد. براي اين منظور سازندگان اين فيلم كوشيده‌اند تا با استفاده از فضاهای جذاب و مورد علاقه مخاطبين، اين مفاهيم را از طريق پرداختن به امور روزمره زندگي و مثال‌های ملموس به گروه مخاطب آموزش دهند.
در قسمت  اول ضمن ارائه تاريخچه و تعريفي از پدافند غيرعامل، مفاهيم استتار، اختفاء و فريب با استناد به زندگي جانوران و گياهان در دل طبيعت و همچنين تاريخچه جنگ‌های مختلف آموزش داده مي شود. در دومين قسمت از برنامه نيز با حفظ همان رويكرد پراكندگي و تمركززدايي، سازه هاي مقاوم، اعلام خبر و عمليات رواني آموزش داده مي شود. براي ايجاد جذابيت بيشتر و بوجود آوردن ريتم مناسب در جاي جاي برنامه از تصاوير آرشيوي مناسبي نيز استفاده شده است. اين برنامه در تابستان 1387 به سفارش سازمان پدافند غيرعامل كشور در معاونت فناوري ارتباطات و اطلاعات آموزشي وزارت آموزش و پرورش توليد شده است.  

بخش: فيلم
عنوان: مجموعه برنامه‌سازی‌های مستند پدافند غيرعامل
صاحب اثر: سركار خانم مريم علاء‌الدينی

چكيده:
برنامه تلويزيوني دفاع غيرعامل زير نظر معاونت توسعه فرهنگي واطلاع رساني سازمان پدافند غيرعامل كشور در 13 قسمت به صورت تركيبي تهيه شده‌است. اين مجموعه در راستاي توسعه فرهنگي و آشنايي با اصول و مباني دفاع غيرعامل تهيه شده است و ديدگاه هاي نزديك به سي نفر از مديران و دست اندركاران اساتيد و كارشناسان در رشته هاي گوناگون علمي كشور را با طرحي تحقيقي جمع آوري نموده است و زيربناي محكم تخصصي براي توليد مجموعه برنامه تلويزيوني حرفه اي بكار گرفته است. تدوين گر اين مجموعه سركار خانم مريم علاءالديني ازهنرمندان با تجربه در مونتاژ و گرافيك رايانه اي است كه توانسته در تركيبي هنرمندانه و با بهره گيري از نرم افزارهاي گرافيكي و مونتاژ سريع و تهيه ميان برنامه‌هاي تصويري مناسب و استفاده به جا از موسيقي، عكس، گرافيك و عوامل صوتي و تصويري در خور تقدير ارائه نمايد.

بخش: فيلم
صاحب اثر: محسن سوهانی
عنوان اثر: آتش، زير خاكستر

چکیده:
فيلم آتش زير خاكستر كه توسط آقای محسن سوهانی پژوهش، كارگردانی و تدوين شده و توسط آقای سيد محمد حسينی تهيه گرديده‌است نگاهی است مستند به مفهوم تروريسم و بررسی عملكرد گروهك‌های تروريستی در تاريخ انقلاب اسلامی.