متن كامل خبر
برگزاری مجلس گرامیداشت سازنده 72 مدرسه

تاريخ خبر : 29/4/1389امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 612

در مراسمی با حضور معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش مجلس گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم "حسنعی علیپور" خیّر مدرسه‌ساز اردبیلی در تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس (توانا) در این مراسم که از سوی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در محل جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در تهران برگزار شد، لطف‌الله فروزنده معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور مراتب تسلیت و ابراز همدردی رئیس جمهور را به خانواده و دوستان مرحوم "حسنعلی علیپور " ابلاغ کرد.

در این مراسم که علاوه بر معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، مرتضی حاجی وزیر اسبق آموزش و پرورش، مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و جمعی از مدیران آموزش و پرورش استان اردبیل به همراه گروهی از خیرین مدرسه‌ساز حضور داشتند، یاد و خاطره مرحوم "حسنعلی علیپور " خیر مدرسه ساز اردبیلی که با فروش تمامی اموال و دارائی‌های خود در اروپا و انتقال آن به ایران، 72 مدرسه در نقاط مختلف استان اردبیل به عدد و نام شهدای کربلا احداث کرده بود، گرامی داشته شد.

* هنر "علیپور" گره زدن کار خیر به فرهنگ کربلا بوده‌است.

به گزارش توانا، امام جمعه موقت تهران در این مراسم ضمن تسلیت به خانواده این خیر اردبیلی، با اشاره به آیات و روایات توفیق‌ها و احسان‌ها از جانب خدا عنوان کرد و افزود: همانگونه که خداوند دنیا را فانی معرفی کرده و توفیق را از جانب خود دانسته است، در انجام کارهای خیر و احسان‌ها و جهادها نیز باید خود را مدیون خداوند بدانیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی با اشاره به خدمات مرحوم "حسنعی علیپور" گفت: این مرد بزرگ با ساخت 72 مدرسه برای دانش‌آموزان اردبیلی، 72 روزنه نور از خود باقی گذاشته و هنر او نیز گره زدن کار خیر به فرهنگ کربلا بوده‌است.

وی خاطرنشان کرد: خداوند پرچم عشق را به دست حضرت سید‌الشهدا‌(ع) داده است و کسانی که کار خیر خود را با عشق و ارادت به سالار شهیدان پیوند زده‌اند، جایگاهی ارزشمند خواهند داشت.

وی در پایان با یادآوری ارادت مردم استان اردبیل به اهل بیت و حضرت امام حسین(ع) تصریح کرد: یاد کردن از شخصیتی مانند مرحوم علیپور به عنوان خادم علم و فرهنگ کشور اسلامی و ارادتمند ساحت حضرت اباعبدالله(ع) برای همه ما افتخاری بزرگ است.


     منبع خبر : فارس

بازگشت