متن كامل خبر
تعطیلی دبستان‌ها در پایان اردیبهشت‌ماه تخلف است

تاريخ خبر : 10/2/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 490

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران گفت: به مدارس اعلام کردیم که آن تعداد روزهایی که به دلیل آلودگی هوا و برف و سرما تعطیل بودند را باید جبران کنند و بر این اساس مدارس ابتدایی تا ۱۳ خردادماه دایر هستند.

عباسعلی باقری مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش‌وپرورش خبرگزاری فارس در خصوص زمان دایر بودن مدارس شهر تهران اظهار داشت: به مدارس اعلام کردیم که آن تعداد روزهایی که به دلیل آلودگی هوا و برف و سرما تعطیل بودند را باید جبران کنند و بر این اساس مدارس ابتدایی تا ۱۳ خردادماه دایر هستند.
 
وی در واکنش به این جمله که برخی مدارس عنوان می‌کنند کتاب درسی را تا پایان اردیبهشت‌ماه تمام می‌کنند، گفت: فقط کتاب تمام کردن که مطرح نیست بلکه دانش آموزان تربیت‌های دیگر هم در مدرسه دارند؛ ضمن اینکه دایر بودن مدارس مصوبه شورای معاونان و شورای برنامه‌ریزی تهران است.
 
باقری با بیان اینکه تا پایان خردادماه، زمان آموزش است، افزود: در گذشته نیز دانش‌آموزان در تابستان تعطیل بودند و یادمان نرود که خردادماه هنوز جزو بهار است.
 
وی تصریح کرد: قطعاً کلاس‌های دبستانی‌ها از پایه اول تا پنجم باید در هفته اول خردادماه دایر باشد و پایه ششمی‌ها که امتحانات هماهنگ استانی دارند، رده‌هایشان در کنار امتحانات دایر است.
 
مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران تصریح کرد: اگر مدرسه‌ای به دستورالعمل ارسالی در خصوص دایر بودن مدارس توجه نکند، تخلف کرده و با آن برخورد می‌شود.


     منبع خبر : فارس

بازگشت