متن كامل خبر
تخصیص ۵ درصد از سهمیه کنکور به دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده

تاريخ خبر : 24/2/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 351

معاون وزیر آموزش‌وپرورش از اختصاص ۵ درصد از سهمیه کنکور به دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده خبر داد.

به گزارش گروه آموزش‌وپرورش خبرگزاری فارس، مجتبی زینی‌وند رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌وپرورش در آیین اختتامیه دوره آموزشی فرهنگی جامع کنکور ویژه دانش‌آموزان استان کرمانشاه اظهار کرد: هرچند زلزله آثار مخربی دارد و در استان کرمانشاه ۷۸ مدرسه با ظرفیت ۴۱۵ کلاس درس را نابود ساخت اما از سوی دیگر شاهد جلوه‌های نوع‌دوستی و ایثار هم‌وطنانمان در مناطق زلزله‌زده بودیم.
 
وی ادامه داد: در پی وقوع زلزله در استان کرمانشاه و حسب دستور و تأکید وزیر آموزش‌وپرورش، سازمان مدارس غیردولتی با همکاری سایر معاونین حوزه، ستادی را تشکیل داد و تلاش‌های خود را برای حل مشکلات دانش‌آموزان مناطق آسیب‌دیده آغاز کرد.
 
وی از توزیع ۵۱ هزار بسته آموزشی بین دانش‌آموزان زلزله‌زده خبر داد و تصریح کرد: حضور اساتید آموزشی و مشاورین در کرمانشاه و برگزاری کلاس‌های درس، ارائه آموزش‌های الکترونیکی با توزیع تبلت و لپ‌تاپ بین دانش‌آموزان و برگزاری دوره آموزشی_فرهنگی جامع کنکور ویژه دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی ازجمله برنامه‌های آموزش‌وپرورش در مناطق زلزله‌زده غرب کشور بود.
 
زینی‌وند از ایجاد رشته تحصیلی دانشگاهی پرطرفدار در کرمانشاه خبر داد و خاطرنشان کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته با آموزش عالی ۵ درصد از سهمیه کنکور به دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده اختصاص یافت.
 
وی ادامه داد: این سهمیه تا ۳ سال متوالی آینده برای دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده لحاظ می‌شود اما آموزش‌وپرورش به دنبال افزایش این سه سال است.
 
شایان ذکر است با هدف تقویت علمی دانش‌آموزان و ممانعت از بازماندن دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده سرپل ذهاب، قصرشیرین، ثلاث، گیلان‌غرب، کرند و گهواره، دوره آموزشی -فرهنگی با همت حوزه ستادی و اداره کل آمورش و پرورش تهران به مدت یک هفته برای ۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی پسر مناطق زلزله‌زده در اردوگاه فرهنگی شهید باهنر تهران برگزار شد.


     منبع خبر : فارس

بازگشت