متن كامل خبر
آموزش «حقوق» به دختران از اول سال تحصیلی جدید

تاريخ خبر : 7/3/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 463

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش‌وپرورش از اجرای دو طرح «بشری» و «آموزش حقوق به دختران» از اول مهر خبر داد.

فرحناز مینایی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برنامه‌های وزارت آموزش‌وپرورش برای ارتقای بهداشت دختران در سال تحصیلی پیش رو اظهار کرد: طرح «بشری» سال‌هاست که در حوزه بهداشت دختران اجرا می‌شود. این طرح در سال‌های گذشته با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اجرا می‌شد اما از سال گذشته وزارت آموزش‌وپرورش به تنهایی اجرای آن را برعهده‌گرفته و ادامه می‌دهد.
 
وی افزود: تلاش می‌کنیم امسال دختران بیشتری تحت پوشش طرح بشری قرار بگیرند و بتوانیم به‌صورت ویژه آن را اجرا کنیم.
 
مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه طرح بشری ویژه مناطق محروم است، درباره جزئیات این طرح توضیح داد و گفت: طرح بشری طرحی برای آموزش دوران بلوغ به دختران و توزیع بسته‌های بهداشتی در میان آن‌هاست. میزان رضایت استان‌ها از این طرح بالاست و هرساله اعلام نیاز می‌کنند.
 
وی درباره محتویات بسته‌های بهداشتی نیز گفت: حوله، مسواک، خمیردندان و نوار بهداشتی ازجمله محتویات این بسته‌ها هستند. تلاش می‌کنیم مدارس شبانه‌روزی را به‌صورت ویژه ببینیم و حتماً بسته‌ها را در میان مدارس شبانه‌روزی دخترانه توزیع کنیم. در این زمینه حتماً به مشاورین استان‌ها تأکیداتی خواهیم داشت.
 
مینایی‌پور درباره بودجه لازم برای اجرای این طرح گفت: هنوز بودجه ما برای این برنامه مصوب نشده است، البته مشاورین امور استان‌ها به بودجه کشوری بسنده نمی‌کنند و از خود ادارات کل استان‌ها بودجه می‌گیرند ضمن آنکه از حمایت خیرین و جلب کمک سازمان‌های دیگر نیز بهره می‌گیرند، طرح آموزش بهداشت را پیش می‌برند و در این میان از کمک وزارت بهداشت هم استفاده می‌کنند، البته معاونت تربیت‌بدنی وزارتخانه هم به کمک آمده و بودجه‌ای به این امر اختصاص داده است.
 
به گفته مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش‌وپرورش دو طرح بشری و آموزش حقوق به دختران از اول مهر اجرا خواهد شد.


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت