متن كامل خبر
شرایط ورود دانش آموزان پایه هفتم به مدارس تیزهوشان

تاريخ خبر : 13/3/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1098

مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش، نحوه ورود دانش آموزان پایه هفتم به مدارس تیزهوشان را اعلام کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش در اطلاعیه‌ای، شرایط ثبت‌نام دانش آموزان داوطلب تحصیل در پایه هفتم دبیرستان‌های استعدادهای درخشان سال ۹۸-۹۷ را اعلام کرد.
 
متن اطلاعیه به شرح زیر است:
 
به اطلاع دانش آموزان داوطلب تحصیل در پایه هفتم دبیرستان‌های استعدادهای درخشان و اولیای محترم آنان می‌رساند: (انتخاب دانش آموزان پایه هفتم در این مدارس بدون آزمون‌های پیشرفت تحصیلی و صرفاً بر اساس سنجش استعداد و هوش داوطلبان انجام خواهد شد. بر این اساس متقاضیان می‌توانند از تاریخ ۱۹ لغایت ۲۴ خردادماه برای ثبت‌نام به آدرس hoosh.medu.ir مراجعه نمایند.)
 
سنجش استعداد و هوش داوطلبان هم‌زمان در سراسر کشور در تاریخ ۵ مردادماه انجام می‌شود و اسامی پذیرفته‌شدگان در نیمه دوم شهریور اعلام خواهد شد. همان‌گونه که قبلاً نیز به اطلاع رسیده است برای موفقیت در این فرایند نیازی به مطالعه منابع درسی یا غیردرسی و یا شرکت در کلاس‌های تقویتی و مؤسسات آمادگی آزمون نیست و خانواده‌ها از هزینه کردن در این مسیر اجتناب نمایند.
 
ضمناً چنانچه پذیرفته‌شدگان قبلاً در مدارس غیردولتی ثبت‌نام کرده باشند در فرایند انتقال آن‌ها به مدارس استعدادهای درخشان، هزینه‌ای به خانواده‌ها تحمیل نخواهد شد.


     منبع خبر : وزارت آموزش و پرورش

بازگشت