متن كامل خبر
درخواست جهش تحصیلی برای ۹۰۰ دانش‌آموز تهرانی

تاريخ خبر : 19/3/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 387

رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی شهر تهران گفت: در سال تحصیلی جاری ۹۰۰ خانواده درخواست جهش تحصیلی فرزندشان را داشتند که نیمی از این دانش‌آموزان در آزمون هوش پذیرفته شدند.

شهناز کریمی رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش‌وپرورش خبرگزاری فارس درباره جهش تحصیلی، اظهار کرد: برای سال تحصیلی جاری برای ۹۰۰ دانش‌آموز در تهران تقاضای جهش تحصیلی شده بود که نیمی از این تعداد در آزمون هوش قبول شدند.
 
 وی در خصوص روند جهش تحصیلی، گفت: در ابتدا خانواده‌ها باید کارنامه قبولی خرداد فرزندشان را داشته باشند و درصورتی‌که متقاضی جهش تحصیلی فرزندشان باشند به مدرسه مراجعه کرده و درخواست خود را به مدیر مدرسه اعلام می‌کنند.
 
 کریمی ادامه داد: سامانه‌ای در این خصوص مشخص شده است که اطلاعات دانش‌آموز در آن وارد می‌شود و نوبت‌دهی می‌کند و پس از آن بر اساس زمان و مکان اعلام‌شده خانواده‌ها مراجعه می‌کنند و تست هوش فرزندشان را انجام می‌دهند.
 
 رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی شهر تهران اضافه کرد: جهش تحصیلی از یک پایه به پایه دیگر در دوره دبستان است.
 
 وی درباره خانواده‌هایی که درخواست ۲ بار جهش را دارند، گفت: مناطق این موارد را به کمیسیون استان ارائه می‌دهند و درصورتی‌که در بررسی مورد موافقت کمیسیون استان قرار گرفت، مجوز داده می‌شود.


     منبع خبر : فارس

بازگشت