متن كامل خبر
مهلت ثبت‌نام جهش تحصیلی تا ۱۵ مردادماه امسال است

تاريخ خبر : 5/4/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 357

معاون سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور گفت: امسال خانواده‌های متقاضی جهش تحصیلی تا ۱۵ مردادماه برای ثبت‌نام فرصت دارند.

به گزارش خبرنگار آموزش‌وپرورش خبرگزاری فارس، محمدحسن عظیم عراقی معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور در مراسم افتتاحیه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان شهر تهران، اظهار کرد: سال گذشته رشد بسیار خوبی را در بحث سنجش پیش از دبستان داشتیم و ۳۴۷ هزار پیش‌دبستانی غربالگری شدند.
 
وی ادامه داد: در سال گذشته یک‌میلیون و ۳۳۰ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان تحت پوشش طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان قرار گرفتند.
 
عظیم عراقی اضافه کرد: پایگاه‌های سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان تا پایان شهریورماه دایر هستند اما خانواده‌ها برای ثبت‌نام و نوبت‌گیری در سامانه، زودتر به مدارس مراجعه کنند.
 
وی در خصوص طرح جهش تحصیلی نیز گفت: سال گذشته حدود ۱۰ هزار دانش‌آموز متقاضی جهش بودند که امسال خانواده‌های متقاضی تا ۱۵ مردادماه برای ثبت‌نام فرصت دارند.
 
نادر جهان‌آرای معاون آموزش ابتدایی شهر تهران نیز در این مراسم اظهار کرد: نتایج طرح سنجش برای آینده کودک و سلامتی او تأثیر بسیار زیادی دارد.
 
وی ادامه داد: استقبال از جهش تحصیلی در شهر تهران بیشتر از سایر مناطق کشور است و دانش‌آموز باید ضمن کسب نمرات تحصیلی خوب حدنصاب تست‌ها و آزمون‌های هوش را نیز کسب کند.
 
جهان‌آرای گفت: برخی اولیا متقاضی جهش چندپایه‌اند و از مناطق می‌خواهیم جهش تحصیلی دوپایه و چندپایه را چندان توصیه نکنند.
 
وی اضافه کرد: هرچند این تقاضاها نیز روال قانونی‌اش از طریق کمیسیون‌های خاص در منطقه، استان و وزارتخانه و با بررسی ضریب هوش با حساسیت بالایی پیگیری می‌شود اما باید دقت کرد که کوچک‌ترین ضریب خطا می‌تواند تأثیر سو بر آینده دانش‌آموز داشته باشد.


     منبع خبر : فارس

بازگشت