متن كامل خبر
برگزاری اردوهای یک روزه طبق شیوه‌نامه جدید ابلاغی به استان‌ها

تاريخ خبر : 10/4/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 366

مدیرکل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی از برگزاری اردوهای یک روزه منطقه‌ای طبق شیوه‌نامه جدید ابلاغی به استان‌ها خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علی رمضانی در مصاحبه با خبرنگار این مرکز با اشاره به ابلاغ دستورالعمل اردوهای یک روزه به استان‌ها، اظهار کرد: اردوهای یک روزه منطقه‌ای با رویکرد هویت بخشی، مهارت‌آموزی، نشاط‌آفرینی و حمایت از کالای ایرانی برگزار می‌شود.
 
وی افزود: اردوهای منطقه‌ای در توسعه متوازن تعلیم و تربیت بسیار مؤثر بوده؛ بنابراین انتظار می‌رود مناطق با بسیج همه امکانات، زمینه برگزاری هرچه بهتر این اردوها را در چارچوب شیوه‌نامه ارسالی فراهم کنند.
 
رمضانی آشنایی دانش‌آموزان با داشته‌ها و میراث مادی و معنوی منطقه جغرافیایی خود را از مزایای این اردوها برشمرد و خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح، تلاش می‌کنیم با توسعه کمی و کیفی فرصت‌های آموزشی و تحول‌آفرینی در فرآیند اردوها و بازدیدهای یک روزه دانش‌آموزی، عرصه شکل‌گیری اردوهای مهارت محور و نشاط‌آفرین مهیا شود.
 
وی ادامه داد: در این طرح یک مکان با اولویت اردوگاه دانش‌آموزی، کانون فرهنگی تربیتی یا اردوگاه موقت انتخاب و زمینه پذیرش اردوهای دانش‌آموزی در آن به‌صورت خاص فراهم شود.
 
مدیرکل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش تصریح کرد: در این اردوها، مهارت‌آموزی باید به نحو شایسته‌ای در متن برنامه بازدیدی اردو طراحی تا دانش‌آموز در طول یک روز یا حداقل مهارت‌های پایه در یکی از حوزه‌های فردی، اجتماعی، هنری، فرهنگی، اقتصادی و... آشنا شوند.
 
وی از برگزاری کارگاه‌های مهارت‌آموزی در حین اردوها خبر داد و اظهار کرد: این کارگاه‌ها فضایی را فراهم می‌کند تا دانش‌آموز ضمن آشنا با انواع مهارت‌های فردی اجتماعی به بازی‌های نشاط‌آفرین بومی و محلی بپردازد.


     منبع خبر : وزارت آموزش و پرورش

بازگشت