متن كامل خبر
ابلاغ دستورالعمل تغییر رشته در پایه یازدهم تا ۳ روز آینده

تاريخ خبر : 10/4/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 417

وزیر آموزش‌وپرورش در خصوص ثبت‌نام پایه هفتم مدارس نمونه دولتی، گفت: بخشنامه پایه هفتم مدارس نمونه دولتی به استان‌ها ابلاغ شده است و امروز و فردا به مدارس ابلاغ می‌شود.

به گزارش خبرنگار آموزش‌وپرورش خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش‌وپرورش در حاشیه مراسم افتتاح پایگاه‌های تابستانی در خصوص مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان در پایگاه‌های تابستانی، اظهار کرد: یکی از فرصت‌هایی که می‌توانیم کاستی‌های آموزش‌وپرورش در زمان تحصیل را جبران کنیم، فرصت تابستان است.
 
وی با بیان اینکه رویکرد اصلی ما در برنامه‌های اوقات فراغت، توسعه و گسترش مهارت‌های دانش‌آموزان است، افزود: باید مهارت‌های موردعلاقه و البته موردنیاز را دانش‌آموزان یاد بگیرند.
 
بطحایی با اشاره به شعار سال که حمایت از کالای ایرانی است، گفت: در تابستان فرصت مناسبی است که بچه‌ها را با تولیدات داخلی آشنا کنیم.
 
وی درباره فعالیت‌های تابستانی مؤسسات غیرمجاز برای دانش‌آموزان، اظهار کرد: اولیای دانش‌آموزان بدانند که آموزش‌وپرورش سالم‌ترین و مناسب‌ترین مکان برای برنامه‌های اوقات فراغت است؛ شاهدیم برخی افراد، مؤسساتی را برای اوقات فراغت دانش‌آموزان راه می‌اندازند که این اماکن ممکن است ازنظر تربیتی خطرآفرین باشد.
 
وزیر آموزش‌وپرورش ادامه داد: پایگاه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان در سال گذشته ۲۲ هزار پایگاه بود که امسال به ۳۲ هزار پایگاه افزایش یافته است.
 
وی اضافه کرد: امسال پیش‌بینی می‌کنیم بیش از ۵ میلیون دانش‌آموز تحت پوشش برنامه‌های اوقات فراغت قرار گیرند البته بیشترین نگرانی ما از حیث تجهیزات و امکانات پایگاه‌هاست که نتوانیم آن‌طور که شایسته است، به دانش‌آموزان ارائه دهیم.
 
بطحایی درباره تغییر رشته در پایه یازدهم اشاره کرد و گفت: بر این اساس تغییر رشته در پایه یازدهم با شرایطی مجاز است که دستورالعمل آن تا دو سه روز آینده ابلاغ می‌شود و دانش‌آموزان در شهریورماه می‌توانند استفاده کنند‌.
 
وی در خصوص ثبت‌نام پایه هفتم مدارس نمونه دولتی، اظهار کرد: بخشنامه پایه هفتم مدارس نمونه دولتی به استان‌ها ابلاغ شده است و امروز و فردا به مدارس ابلاغ می‌شود.
 
وزیر آموزش‌وپرورش درباره پاداش پایان خدمت فرهنگیان نیز گفت: یک قسط آن به‌زودی پرداخت می‌شود که امروز و فردا تکلیف مدل پرداخت مشخص می‌شود.


     منبع خبر : فارس

بازگشت