متن كامل خبر
توزیع کتب دوره متوسطه از نیمه دوم شهریورماه

تاريخ خبر : 15/5/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 428

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از چاپ ۱۴۰ میلیون جلد کتاب درسی برای سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: کتب دوره متوسطه از نیمه دوم شهریورماه از طریق کتاب‌فروشی‌ها توزیع می‌شود.

حیدر تورانی سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش‌وپرورش خبرگزاری فارس درباره وضعیت چاپ کتاب‌های درسی دانش‌آموزان اظهار کرد: امسال کتاب‌های پایه دوازدهم جدیدالتألیف است که تقریباً کار تألیف ۹۵ درصد کتب نظری و فنی‌وحرفه‌ای انجام شده است و تلاش داریم مابقی نیز تا ۱۵ مردادماه پایان یابد.
 
وی با بیان اینکه ۶ کتاب در پایه دوازدهم جدید‌التألیف است، گفت: ازجمله عناوین دروس تحولی در دوره‌های تحصیلی شامل «تفکر و پژوهش» پایه ششم، «تفکر و سبک زندگی» پایه‌های هفتم و هشتم، «کار و فناوری» پایه‌های ششم، هفتم، هشتم و نهم، «تفکر و سواد رسانه‌ای» پایه‌های دهم و یازدهم، «هنر» پایه‌های دهم و یازدهم و «کارگاه کارآفرینی و تولید» پایه‌های دهم و یازدهم است.
 
تورانی ادامه داد: از دیگر دروس تحولی می‌توان به «انسان و محیط‌زیست» پایه یازدهم، «سلامت و بهداشت» پایه دوازدهم، «مدیریت خانواده و سبک زندگی» پایه دوازدهم، «مطالعات فرهنگی» پایه یازدهم رشته علوم و معارف اسلامی و پایه دوازدهم رشته ادبیات و علوم انسانی و «جریان شناسی اندیشه‌های معاصر» پایه دوازدهم رشته علوم و معارف اشاره کرد.
 
وی افزود: در سال تحصیلی جدید بیش از ۱۲۰۰ عنوان کتاب درسی در تیراژ ۱۴۰ میلیون جلد بین دانش‌آموزان توزیع می‌شود که کتب دوره متوسطه از نیمه دوم شهریورماه از طریق کتاب‌فروشی‌ها و مابقی پایه از طریق مدارس در اول مهر توزیع خواهد شد.


     منبع خبر : فارس

بازگشت