متن كامل خبر
ثبت‌نام اینترنتی مجدد کتب درسی آغاز شد

تاريخ خبر : 16/5/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 493

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی گفت: آن دسته از دانش‌آموزان پایه‌های دوم تا ششم ابتدایی، پایه‌های یازدهم و دوازدهم فنی‌وحرفه‌ای، کاردانش و معارف اسلامی که در مرحله قبل موفق به ثبت‌نام کتاب درسی نشده‌اند، می‌توانند در سامانه برای خرید کتاب درسی ثبت‌نام کنند.

احمدرضا امینی مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش‌وپرورش خبرگزاری فارس اظهار کرد: ثبت‌نام کتاب‌های درسی پایه اول ابتدایی و پایه دهم تمامی رشته‌های فنی و حرفه‌ای، کاردانش، معارف اسلامی از تاریخ ۲۳ تیرماه امسال شروع شده و تا ۲۰ شهریورماه ادامه خواهد داشت.
 
وی ادامه داد: آن دسته از دانش‌آموزان پایه‌های دوم تا ششم ابتدایی، پایه‌های یازدهم و دوازدهم فنی‌وحرفه‌ای، کاردانش و معارف اسلامی که در مرحله قبل موفق به ثبت‌نام کتاب درسی نشده‌اند، می‌توانند از امروز ۱۵ مرداد لغایت ۳۱ مردادماه نسبت به ثبت‌نام کتاب درسی در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی www.irtextbook.ir اقدام کنند.
 
* توزیع کتب درسی در تهران از ۱۳ شهریورماه
امینی اضافه کرد: دانش‌آموزانی که قبلاً در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی ثبت‌نام کرده‌اند، در صورت انتقال از یک استان به استان دیگر، باید نسبت به اصلاح سفارش خود در سامانه اقدام کنند.
 
وی درباره توزیع کتاب‌های درسی دوره اول متوسطه پایه‌های هفتم، هشتم و نهم، دوره دوم متوسطه پایه‌های دهم و یازدهم شاخه نظری رشته‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی گفت: این کتاب‌ها از طریق کتاب‌فروشی‌های مجاز در تمام استان‌های کشور به جز استان تهران و البرز از سوم شهریور و استان‌های تهران و البرز از تاریخ ۱۳ شهریور آغاز خواهد شد.
 
* توزیع کتاب‌های درسی پایه دوازدهمی‌ها از دهه سوم شهریورماه
مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی تصریح کرد: کتاب‌های درسی پایه دوازدهم شاخه نظری رشته‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی در دهه سوم شهریور از طریق کتاب‌فروشی‌های مجاز توزیع خواهد شد.
 
وی افزود: به مدیران مدارس، خانواده‌ها و دانش آموزان توصیه می‌شود به‌منظور توزیع به‌موقع کتاب درسی، ثبت‌نام کتاب درسی در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی را به روزهای پایانی موکول نکند.
 
امینی با بیان اینکه فایل الکترونیکی کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ از پایگاه کتاب‌های درسی به نشانی Chap.sch.ir قابل دسترس دانش آموزان، معلمان و دبیران است، گفت: دانش‌آموزان و خانواده‌ها در صورت مشاهده تخلف در فروش و توزیع کتاب درسی توسط کتاب‌فروشی‌ها یا مدارس، مراتب را از طریق شماره تماس‌های موجود در بخش پشتیبانی سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی اعلام کنند.


     منبع خبر : فارس

بازگشت