متن كامل خبر
حذف رقابت‌های فردی در مدارس از اول مهر امسال

تاريخ خبر : 27/5/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 378

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: حذف رقابت‌های فردی به‌عنوان سیاست‌های اصلی این وزارتخانه از اول مهر اجرا می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش‌وپرورش در نشست رؤسای آموزش‌وپرورش استان خراسان رضوی که در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: آموزش‌وپرورش درگیر مسائل و مشکلاتی است که در طی سال‌ها به وجود آمده است و رفع آن‌ها نیز به سهولت ممکن نیست بلکه زمان‌بر بوده و نیازمند تلاش همه جانبه مدیران و مسئولان است.
 
وی افزود: جامعه ذی‌نفعان آموزش‌وپرورش بسیار گسترده است و فاصله بین حلقه سیاست‌گذاری و حلقه اجرایی باعث مشکلاتی شده است.
 
بطحایی تصریح کرد: ما نیاز به بستری برای تقویت و توسعه تعامل با خانواده‌ها داریم که خوشبختانه تلویزیون تعاملی این مشکل را برطرف می‌کند.
 
وی ادامه داد: مدیران آموزش‌وپرورش حلقه مستقیم ارتباط صف و ستاد هستند بنابراین باید سیاست‌های تعلیم و تربیت را دنبال کنند و این پیگیری‌های مناطق و استان‌ها توسط ستاد رصد شود.
 
وزیر آموزش‌وپرورش اضافه کرد: تبیین سیاست‌های آموزش‌وپرورش از وظایف رؤسای آموزش‌وپرورش مناطق است.
 
 وی حذف رقابت‌های فردی از اول مهر را از سیاست‌های اصلی آموزش‌وپرورش دانست و عنوان کرد: مدیران باید با جدیت در مناطق خود اجرای طرح‌های تحولی را پیگیری کنند.
 
بطحایی افزود: وحدت در اجرای سیاست‌های آموزش‌وپرورش بسیار ضروری و عامل تحقق سیاست‌ها خواهد بود.
 
 وی ادامه داد: مدرسه جایی است که دانش‌آموز مهارت یاد بگیرد اما تلقی خانواده‌ها این نیست بلکه کسب رتبه‌های برتر برای آن‌ها ملاک موفقیت است بنابراین باید مدیران در جهت تغییر این نگرش خانواده‌ها و فرهنگ‌سازی در جامعه تلاش کنند.
 
وزیر آموزش‌وپرورش اظهار کرد: مدرسه‌ای که بیشترین رتبه برتر را کسب کرده از نظر من مدرسه موفقی نیست بلکه آن مدرسه‌ای موفق است که دانش‌آموزانی شایسته تربیت کند، بنابراین راه نجات از مشکلات، مدرسه محوری است.
 
وی بر ضرورت سبک‌سازی ادارات و حوزه‌های ستادی تأکید و عنوان کرد: ممکن است اختیارات مدیران ستادی کاهش یابد اما باید به سمت مدرسه محوری برویم.
 
 بطحایی بر ارزیابی مستمر مدیران از عملکرد خودشان تأکید و اظهار کرد: ما مدیون مردم هستیم و باید از فرصتی که خداوند در اختیار ما قرار داده در جهت رفع مشکلات جامعه تعلیم و تربیت استفاده کنیم.


     منبع خبر : فارس

بازگشت