متن كامل خبر
تمدید مهلت ثبت‌نام و شرکت در آزمون جهش تحصیلی تا آخر مرداد

تاريخ خبر : 28/5/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 378

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور از تمدید مهلت ثبت‌نام و شرکت در آزمون جهش تحصیلی تا پایان مردادماه خبر داد.

مجید قدمی در گفت‌وگو با ایسنا، از تمدید مهلت ثبت‌نام و شرکت در آزمون جهش تحصیلی تا آخر مردادماه خبر داد و گفت: فرآیند ثبت‌نام و آزمون جهش تحصیلی سال جاری از خردادماه شروع شده و حداکثر تا ۱۵ مرداد مهلت داشت که آن را تمدید کردیم تا دانش‌آموزانی که باقی‌مانده‌اند بتوانند از این فرصت استفاده کنند.
 
وی همچنین درباره سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان گفت: خانواده‌ها تا آخر شهریور برای مراجعه به پایگاه‌های سنجش سلامت فرصت دارند اما توصیه می‌کنیم خانواده‌ها بیشتر وقت بگذارند و سنجش را هر چه سریع‌تر انجام دهند.
 
رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور ادامه داد: به نظر می‌رسد برخی خانواده‌ها سنجش را به شهریورماه موکول کرده‌اند، درحالی‌که هرچقدر ثبت‌نام دیرتر انجام شود امر ساماندهی مدارس دچار مشکل می‌شود.
 
به گزارش ایسنا، طبق دستورالعمل جهش تحصیلی فرآیند ثبت‌نام از مدارس شروع می‌شود و مدیران مدارس ابتدایی دارای داوطلب "جهش تحصیلی" باید با رعایت ضوابط و مقررات از طریق سامانه سنجش نسبت به ثبت اطلاعات فردی خانوادگی و عملکرد درسی دانش‌آموزان اقدام کرده و سپس جهت نوبت‌گیری به پایگاه‌های اولیه تخصصی معرفی کنند.
 
مدارک لازم جهت ارزیابی شامل اصل شناسنامه دانش‌آموز، یک قطعه عکس، اصل کارنامه پایه تحصیلی فعلی و کپی کارنامه سوابق سنوات گذشته همه دروس و در همه پایه‌ها کسب رتبه «خیلی خوب» الزامی است.
 
پس از دریافت نوبت از طریق پایگاه‌های اولیه یا تخصصی، ارزیابی هوشی متقاضیان با مقیاس‌های اعلام‌شده به ادارات آموزش‌وپرورش استثنایی انجام می‌شود و انجام بدو نوبت سنجش ممنوع است و ارزیابی دانش‌آموزان متقاضی جهش از پایه اول به سوم، دوم به چهارم، سوم به پنجم، چهارم به ششم انجام می‌شود و جهش برای بار دوم با رعایت شرایط بخشنامه انجام می‌شود.
 
همچنین دانش‌آموزانی که سال‌های گذشته متقاضی جهش بوده و حداقل امتیاز لازم را کسب نکرده‌اند در صورت تقاضای مجدد در سال جاری با پرداخت وجه مطابق دستورالعمل می‌توانند بار دیگر مورد ارزیابی قرار بگیرند. گفتنی است هزینه تست هوش جهش تحصیلی، ۷۵ هزار تومان است.


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت