متن كامل خبر
افزایش میزان ساعات اشتغال معلمان بازنشسته در مدارس

تاريخ خبر : 28/5/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 371

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: به‌منظور استفاده از توان و ظرفیت معلمان بازنشسته با هماهنگی به عمل آمده با سازمان اداری و استخدامی کشور مجوز به‌کارگیری این افراد به میزان حداکثر ۱۴ ساعت در هفته اخذ شد که از ابتدای مهرماه سال جاری عملیاتی می‌شود.

به گزارش ایسنا، علی الهیار ترکمن افزود: از آنجایی که تدریس و شغل معلمی یک حرفه ممتاز محسوب می‌شود با گذر زمان به عمق و کیفیت آن افزوده می‌شود و در تشکیل سرمایه‌های انسانی نقش به سزایی دارد لذا حفظ این سرمایه از اهم وظایف دستگاه تعلیم و تربیت است.
 
وی با بیان اینکه بسیاری از افرادی که به‌عنوان معلم وارد آموزش‌وپرورش می‌شوند از مسیر دوره‌های تربیت‌معلم به این شغل شریف اهتمام می‌ورزند و به عبارتی در عنفوان جوانی پا به این عرصه می‌گذارند، گفت: از این رو پس از ۳۰ سال خدمت و دقیقاً در دوره‌ای که به فرهیختگی و پختگی ویژه‌ای رسیده‌اند و در سن میان‌سالی، بازنشسته می‌شوند و نظام تعلیم و تربیت از توان و تجربیات آنان محروم می‌شود.
 
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش ادامه داد: برای جبران این خلأ و در راستای ارتقای کیفیت آموزش‌وپرورش و استفاده از توان و ظرفیت معلمان بازنشسته با هماهنگی به عمل آمده با سازمان اداری و استخدامی کشور مجوز به‌کارگیری این عزیزان به میزان حداکثر ۱۴ ساعت در هفته اخذ گردید که از ابتدای مهرماه سال جاری عملیاتی می‌شود.
 
بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش الهیار افزود: پیش از این سقف مجاز برای به‌کارگیری معلمان بازنشسته ۸ ساعت در هفته بود. امید است شرایط به سمت و سویی برود که به توان از ظرفیت بی‌بدیل این نسل فرهیخته بیش از پیش بهره‌مند شویم.


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت