متن كامل خبر
جزئیات وام ۵۰ میلیونی دانش‌آموزی اعلام شد

تاريخ خبر : 29/5/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 576

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش‌وپرورش جزئیات ارائه وام دانش‌آموزی از سوی صندوق کارآفرینی امید را تشریح کرد.

مصطفی آذرکیش در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند ارائه وام کارآفرینی به دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان هنرستان‌ها، اظهار کرد: برای اولین بار بخش دانش‌آموزی به اساسنامه صندوق کارآفرینی امید که در فروردین‌ماه سال جاری در هیئت وزیران به تصویب رسید اضافه شد.
 
وی افزود: این مصوبه یکی از اقدامات در راستای حمایت از فارغ‌التحصیلان هنرستان‌هاست. قبلاً در اساسنامه صندوق، بخش تسهیلات دانش‌آموزی وجود نداشت، اما اکنون با اضافه شدن این بند به اساسنامه و تمهید مقررات لازم، شرایطی به وجود آمده است که منجر به حمایت از کسب و کار دانش‌آموزی شده است.
 
مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش آموزش‌وپرورش با بیان اینکه اکنون هر کدام از دانش‌آموزان طرح کارآفرینی داشته باشند، صندوق کارآفرینی امید تا بیش از ۵۰ میلیون تومان تسهیلات در اختیار آن‌ها می‌گذارد، گفت: در مجموع هر کسی که طرح و ایده‌ای داشته باشد که منجر به تولید مؤثر شود تا ۵۰ میلیون و حتی در مواردی گزارش شده امکان ارائه وام تا ۱۰۰ میلیون تومان هم برای آن‌ها وجود دارد.
 
آذرکیش ادامه داد: علاوه بر این صندوق امید به برگزیدگان مسابقات کشوری و جشنواره‌ها نیز تسهیلاتی می‌دهد که برای نفرات اول تا سوم به ترتیب ۱۰، هشت و شش میلیون تومان است.
 
وی در ادامه از توسعه مرکز رشد کارآفرینی در خراسان رضوی خبر داد و گفت: فعالیت دفاتر همکاری‌های کاردانش در دو استان پایلوت شده بود که با اعلام آمادگی وزارت صنعت و شرکت شهرک‌های صنعتی در آینده در تمام استان‌ها، دفتر همکاری‌های کاردانش خواهیم داشت.
 
مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش‌وپرورش تأکید کرد: اتفاقات خوبی در جریان است که کمک می‌کند عرضه و تقاضا در آموزش متعادل شده، کیفیت آموزش‌ رشد و ضریب اشتغال افزایش یابد.


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت