متن كامل خبر
۳۱ مرداد، آخرین مهلت ثبت‌نام کتب درسی جامانده‌ها

تاريخ خبر : 30/5/1397امتياز بده :ارسال به دوست تعدادمشاهده : 397

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از تمدید مهلت ثبت‌نام اینترنتی کتب درسی پایه‌های دوم تا ششم که قبلاً از ثبت‌نام جامانده بودند، خبر داد.

حسین طلایی زواره در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه دانش‌آموزان پایه‌های دوم تا ششم ابتدایی تا هشتم تیرماه فرصت داشتند برای دریافت کتب درسی خود به صورت اینترنتی در سامانه www.irtextbook.ir ثبت‌نام کنند، اظهار کرد: این مهلت برای آن دسته که موفق نشدند در بازه زمانی تعیین شده ثبت‌نام کنند از مدتی پیش شروع شده و تا ۳۱ مرداد ادامه دارد.
 
وی افزود: این مهلت همچنین برای دانش‌آموزان پایه‌های یازدهم و دوازدهم فنی حرفه‌ای، کاردانش و همچنین رشته معارف و پایه هشتم و نهم کتاب‌های درسی تکمیلی دوره اول متوسطه ویژه دانش‌آموزان سمپاد نیز وجود دارد و آن‌ها هم می‌توانند تا ۳۱ مرداد اقدام به ثبت‌نام کنند.
 
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی افزود: ثبت‌نام کتب درسی کلاس‌ اولی‌ها نیز از ۲۳ تیرماه شروع شده و تا ۲۰ شهریور ادامه دارد.
 
به گزارش ایسنا، طبق اطلاعیه سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز صرفاً موظف به پرداخت هزینه کتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد (ثبت شده در سامانه) هستند و دریافت هرگونه وجه اضافی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.
 
به دلیل الکترونیکی بودن فرآیند فروش و توزیع کتاب‌های درسی، کنترل ثبت سفارش کتاب درسی دانش‌آموزان از طریق سامانه امکان‌پذیر است؛ لذا درخواست ارائه نسخه چاپی (پرینت) برگ سفارش کتاب درسی از دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز از سوی مدارس ممنوع است.
 
ثبت‌نام به دو شیوه انفرادی و گروهی قابل انجام است. مدارس موظف‌اند هرچه سریع‌تر با ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، نسبت به ثبت سفارش گروهی کتاب‌های درسی دانش‌آموزان اقدام و از ارجاع دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز به کافی‌نت‌ها پرهیز کنند.
 
به توصیه سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، لازم است مدارس ضمن اطلاع‌رسانی به دانش‌آموزان، نسبت به ثبت سفارش کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ با فرض قبولی دانش‌آموز در سال تحصیلی جاری اقدام کنند. در صورت عدم موفقیت دانش‌آموز در پایه فعلی، در زمان اصلاح سفارش امکان تغییر پایه وجود خواهد داشت.


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت