متن كامل خبر
کاهش 2 ساعته برنامه درسی باعث حذف دروس دیگر نمی‌شود

تاريخ خبر : 10/6/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 559

وزیر آموزش‌وپرورش هفته گذشته از کاهش دو ساعته برنامه درسی در پایه‌های چهارم تا ششم ابتدایی و دوره متوسطه اول و تفویض اختیار به مدارس برای طراحی برنامه ویژه مدرسه با محوریت آموزش‌های مهارتی خبر داده.

مهدی نوید ادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش در گفت‌وگو با ایسنا درباره جزئیات و نحوه کاهش دو ساعت از برنامه درسی دانش آموزان در مدارس اظهار کرد: بر اساس مصوبه سند تحول بر برنامه درسی ملی، مدارس مجاز هستند از 50 تا 100 ساعت برنامه خاص خودشان را تحت عنوان "برنامه مدرسه" داشته باشند.
 
وی افزود: وزارتخانه در حال تنظیم و ابلاغ این دستورالعمل به استان‌هاست که خود مدارس این برنامه را برای مدت دو ساعت طراحی و اجرا کنند.
 
دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش با بیان اینکه این اقدام قانونی و در چارچوب مصوبات است گفت: ولی این برنامه باعث حذف دروس نخواهد شد بلکه این برنامه به ساعت درسی مدارس اضافه می‌شود.
 
نوید ادهم افزود: پیشنهادات مختلفی درباره نحوه اجرا مطرح است. یک پیشنهاد این است که این برنامه به ساعت حضور بچه‌ها اضافه شود، یک راه دیگر تراکمی و دیگری ارائه در روزهای پنجشنبه است. اکنون دارند روی این برنامه کار می‌کنند و در دست بررسی است و برای اول مهر اعلام می‌شود.


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت