متن كامل خبر
افزایش ۵ هزارنفری مربیان پرورشی در سال تحصیلی جدید

تاريخ خبر : 11/6/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 473

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش گفت: جایی برای تعدیل مربیان پرورشی وجود ندارد و از افزایش ۵ هزارنفری مربیان پرورشی در سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، اسفندیار چهاربند در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌های سراسر کشور در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران با تبریک هفته دولت و میلاد حضرت امام موسی کاظم علیه‌السلام اظهار کرد: انتظارات معلمان مدیران اولیا و دانش آموزان هرکدام باهم متفاوت است با توجه به همه موارد زیرساخت‌های لازمه برای آغاز مهرماه را فراهم کردیم.
 
وی افزود: در بحث جذب نیروهای جدیدالاستخدام بر اساس بومی پذیری، تأمین و توزیع شده‌اند.
 
چهاربند گفت: در برخی پست‌ها و رشته‌های جذب داوطلب کافی وجود ندارد لذا باید برای الگوی توسعه آموزشی چاره‌ای اندیشیده شود.
 
وی ادامه داد: در بحث مدیریت بوم گزینی ادارات کل باید به‌گونه‌ای عمل کنند که امکان بیشترین جذب افراد مستعد و علاقه‌مند فراهم شود و علاوه بر آن عدالت آموزشی نیز با به‌کارگیری نیروهای بومی بیش از گذشته تحقق و توسعه یابد.
 
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی اظهار کرد: امسال بوم‌ها را تعریف می‌کنیم و اگر جواب ندهد مسیر بعدی را انتخاب می‌کنیم البته در قسمت خانم‌ها مشکلی نیست اما در بخش آقایان آمار داوطلبانی که شرایط را دارا بودند کمتر از میزان موردنیاز بود.
 
وی افزود: اولویت اصلی آموزش‌وپرورش این است که هیچ کلاسی در مهرماه بدون معلم نماند، بنابراین در همین خصوص و در راستای تحقق تفویض اختیار، مسئولیت تشخیص و به‌کارگیری نیروهای جدیدالاستخدام با استان‌هاست و ستاد تنها سقف نیروها را مشخص می‌کند.
 
چهاربند از افزایش ۵ هزارنفری نیروهای حوزه پرورشی نسبت به سال قبل خبر داد و تصریح کرد: هیچ جایی برای تعدیل مربی پرورشی وجود ندارد و قابل‌قبول نیست و این موضوع از طریق معاونت پرورشی وزارت خانه کنترل می‌شود. لذا با توجه به سیاست‌های جدید آموزش‌وپرورش اگر در جایی نیروی آموزشی مازاد وجود داشته می‌تواند در قسمت پرورشی فعالیت کند.


     منبع خبر : وزارت آموزش و پرورش

بازگشت