متن كامل خبر
پیام وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت روز جهانی سوادآموزی

تاريخ خبر : 17/6/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 527

وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت روز جهانی سوادآموزی پیامی صادر کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، متن پیام سید محمد بطحایی به شرح زیر است:
 
بسم‌الله الرحمن الرحیم
 
سوادآموزی یکی از مؤلفه‌های اساسی تعالی‌بخش ادیان آسمانی به‌ویژه دین مبین اسلام و آغازی بر حرکت انسان‌ها در جهت بهبود زندگی و حقی از حقوق اولیه‏ی بشر است که موجب کاهش فقر، مرگ و میر و توسعه پایدار می‌شود.
 
روز جهانی سوادآموزی، نماد اراده تمامی کشورها در مقابله و مبارزه با جهل و نادانی و آگاه‌سازی آحاد مردم نسبت به راه‌های رشد و بالندگی و حفظ و حراست از کرامت انسانی است. نام‌گذاری این روز در سال ۲۰۱۸ با عنوان «سوادآموزی و توسعه مهارت‏ها»، نشانگر توجه و تأکید بر ضرورت مهارت‌آموزی در کنار سواد خواندن و نوشتن و درنتیجه توانمندسازی مردم برای ورود به عرصه‏ی تلاش، تولید، استقلال و زندگی با عزت است.
 
 خدای بزرگ را شاکریم که درنتیجه تلاش شبانه‌روزی همکاران ارجمندم در سازمان نهضت سوادآموزی، آموزش‌دهنده‌ها و نیز دستگاه‏های مشارکت‌کننده در این امر مهم، در لبیک‌گویی به فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (رحمه‌الله علیه) و تأکیدهای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) و حمایت‏های دولت تدبیر و امید، موفقیت‏های بزرگی به دست آورده‌ایم.
 
از دستاوردهای مهم این حرکت بزرگ، افزایش درصد باسوادی از ۴۸% در سال ۱۳۵۵ به بالغ‌بر ۸۷% در سال ۱۳۹۶ و ورود آموز‏ش مهارت‌های رایانه‌ای به چرخه سوادآموزی کشور، تنوع‌بخشی به شیوه‏های سوادآموزی ازجمله آموزش از طریق تبلت و تلویزیون، ایجاد و توسعه مراکز یادگیری محلی با هدف ترویج آموزش‏های مهارتی و حقوق شهروندی و آموزش اتباع خارجی است و امیدوارم که این توفیقات ارزشمند همچنان تداوم داشته باشد.
 
ضمن آرزوی توفیق، از تلاش‌های صادقانه همکاران گران‌قدرم در صف و ستاد و دستگاه‏های مشارکت‌کننده در این فعالیت، قدردانی و تشکر می‌نمایم.


     منبع خبر : وزارت آموزش و پرورش

بازگشت