متن كامل خبر
خروج طرح کاهش ساعات آموزشی پایه دوازدهم از دستور کار

تاريخ خبر : 20/6/1397امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1538

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه کاهش ساعت آموزشی در پایه دوازدهم به ۲۴ ساعت در دستور کار نیست گفت: پیشنهادی برای بازگشایی هنرستان‌ها در پنج‌شنبه‌ها به شورای عالی آموزش‌وپرورش ارائه و اخیراً نیز نامه‌ای به وزیر برای تسریع بررسی این پیشنهاد ارسال کردیم.

علی زرافشان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره افزایش فاصله برگزاری کنکور سراسری با امتحانات نهایی پایه دوازدهم از سال آتی اظهار کرد: با تغییر ساختار نظام آموزشی و افزوده شدن پایه دوازدهم از امسال روبرو هستیم و دانش آموزان باید بین هشت تا ۱۰ درس امتحان نهایی بدهند.
 
وی افزود: بنا به قانون مجلس، زمان شروع امتحانات در مدارس از اول خرداد خواهد بود، اما کنکور سراسری هفته اول تیر برگزار می‌شود. با توافق شورای پذیرش و سنجش دانشجو زمان برگزاری کنکور به نیمه دوم تیرماه منتقل می‌شود تا فاصله‌ مناسبی ایجاد شود و دانش آموزان بتوانند برای کنکور آمادگی کسب کنند.
 
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا طبق اعلام وزیر کاهش ساعات آموزش در پایه دوازدهم از ۳۵ به ۲۴ ساعت از امسال اجرا می‌شود؟ عنوان کرد: از همان ابتدا قرار نبود چیزی از برنامه درسی حذف شود. بنا بود دروس به دو روش حضوری و غیرحضوری ارائه شود و دانش‌آموزان برخی دروس را غیرحضوری بخوانند و فقط امتحانش را بدهند و به این ترتیب برای کسب آمادگی شرکت در کنکور سراسری هم فرصت داشته باشند.
 
زرافشان افزود: این برنامه با توجه به بررسی شرایط، دیگر در دستور کار نیست و فقط امکان دارد به مدارس اجازه دهند برخی دروس تجمیعی آموزش داده شود؛ ولی در حال حاضر همه مدارس باید برنامه درسی را بر مبنای همان ۳۵ ساعت بگذرانند.
 
وی با بیان اینکه چند روز پیش پیشنهادی را برای بازگشایی پنج‌شنبه در دوره فنی به شورای عالی آموزش‌وپرورش ارائه داده بودیم که یک مرتبه در یکی از کمیسیون‌ها مطرح شد گفت: در شاخه فنی و حرفه‌ای برنامه درسی جدید نیاز به شش روز کارگاه دارد و بر اساس مصوبه فعلی، پنج روز برای آموزش رسمی زمان داریم و باید مدارس در پنج‌شنبه‌ها باز شود. این پیشنهاد یک مرتبه مطرح شده و اخیراً نیز نامه‌ای به وزیر آموزش‌وپرورش ارسال شده تا با توجه به نزدیکی به سال تحصیلی دستور بررسی سریع‌تر این برنامه را بدهند تا مدارسی که نیاز دارند در موارد خاص روز پنج‌شنبه فعال باشند و با کسب اجازه از منطقه در آخرین روز هفته هم فعالیت کنند.


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت