متن كامل خبر
اسفند 1385 دومین دوره‌ی مسابقه‌های روباتیک آزاد ایران برگزار می‌شود

تاريخ خبر : 11/7/1385امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1186

- تنها پنج کشور: «امریکا»، «آلمان»، «هلند»، «ژاپن» و «ایران» جواز برگزاری مسابقه‌های آزاد روبوکاپ را دارند. - این مسابقه‌ها در سال 1385 در پانزده رشته از جمله: روبات‌های فوتبالیست سایز متوسط و سایز کوچک، روبات‌های خانگی، مین‌یاب، انسان‌نما، امدادگر واقعی، شبیه‌سازی دو‌بعدی و سه‌بعدی، شبیه‌سازی مربی، شبیه‌ساز امداد، روبات‌های مجازی و جونیور برگزار می‌شود. - زمان پیش‌ثبت‌نام برای اولین دوره از مسابقه‌ها اول آبان تا اول آذر 1385 و زمان ثبت‌نام از 15 آذر تا 15 بهمن 1385 خواهد بود.

 

تنها پنج کشور: «امریکا»، «آلمان»، «هلند»، «ژاپن» و «ایران» جواز برگزاری مسابقه‌های آزاد روبوکاپ را دارند.

این مسابقه‌ها در سال 1385 در پانزده رشته از جمله: روبات‌های فوتبالیست سایز متوسط و سایز کوچک، روبات‌های خانگی، مین‌یاب، انسان‌نما، امدادگر واقعی، شبیه‌سازی دو‌بعدی و سه‌بعدی، شبیه‌سازی مربی، شبیه‌ساز امداد، روبات‌های مجازی و جونیور برگزار می‌شود.

زمان پیش‌ثبت‌نام برای اولین دوره از مسابقه‌ها اول آبان تا اول آذر 1385 و زمان ثبت‌نام از 15 آذر تا 15 بهمن 1385 خواهد بود.

 

 

دومین دوره مسابقه‌های روباتیک آزاد ایران، اسفند 1385 به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در «محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران» برگزار می‌شود.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «دکتر مرتضی موسی خانی» رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و رئیس دومین دوره‌ی مسابقه‌های روباتیک ایران با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: به‌دنبال برگزاری موفقیت‌امیز نخستین دوره‌ی مسابقه‌های روبوکاپ آزاد در ایران (2006) دانشگاه آزاد اسلامی مجوز برگزاری دومین دوره‌ی مسابقه‌ها را نیز کسب کرد.

وی با اشاره به این‌که تنها پنج کشور: «امریکا»، «آلمان»، «هلند»، «ژاپن» و «ایران» جواز برگزاری مسابقه‌های آزاد روبوکاپ را دارند، تصریح کرد: این مسابقه‌ها - که در دوره‌ی اول تنها در هفت‌رشته برگزار شد - در سال 1385 در پانزده رشته از جمله: روبات‌های فوتبالیست سایز متوسط و سایز کوچک، روبات‌های خانگی، مین‌یاب، انسان‌نما، امدادگر واقعی، شبیه‌سازی دو‌بعدی و سه‌بعدی، شبیه‌سازی مربی، شبیه‌ساز امداد، روبات‌های مجازی و جونیور برگزار می‌شود.

«دکتر موسی‌خانی» خاطرنشان کرد: در بخش جونیور علاوه بر رشته‌های سال گذشته به‌دلیل استقبال خوب دانش‌آموزان و با هدف توسعه‌ی دانش روباتیک در بین جوانان، رشته های جدیدی نیز اضافه شده است.

وی با اشاره به این‌که کمیته‌ی ملی روباتیک ایران ترکیبی از 14 استاد از دانشگاه‌های دولتی و آزاد بوده و سی‌داور ایرانی و شش‌داور خارجی برروند برگزاری این رقابت‌ها نظارت خواهند داشت، تصریح کرد: برگزیدگان این دوره از مسابقه‌های روبوکاپ آزاد ایران به مسابقه‌های جهانی روبوکاپ 2007 - که در امریکا برگزار می‌شود - اعزام خواهند شد.

بنابراین گزارش، «دکتر موسی‌خانی» هم‌چنین با اشاره به شرکت 105 تیم ایرانی و هشت تیم خارجی از کشورهای «امریکا»، «اسپانیا»، «چین»، «ایتالیا» و «پرتغال» در نخستین دوره‌ی مسابقه‌های روبوکاپ آزاد ایران اظهار داشت: در مسابقه‌های امسال برای نخستین بار تیم‌هایی از کشورهای منطقه (عربستان و امارات) حضور دارند.

رئیس دومین دوره‌ی مسابقات روباتیک آزاد ایران زمان پیش‌ثبت‌نام برای اولین دوره از مسابقه‌ها را از اول آبان تا اول آذر 1385 و زمان ثبت‌نام را از 15 آذر تا 15 بهمن 1385 عنوان کرد و گفت: علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیش‌تر و ثبت‌نام به‌سایت اینترنتی مسابقه‌ها به‌نشانی ذیل مراجعه کنند:

 www.iranopen.org

گفتنی است، نخستین دوره‌ی مسابقه‌های بین‌المللی روبوکاپ آزاد ایران 18 تا 20 فروردین 1385 در تهران برگزار شد.

 


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت