متن كامل خبر
رئیس باشگاه دانش‌پژوهان جوان: برگزاری المپیاد ملی روباتیک بررسی می‌شود

تاريخ خبر : 25/7/1385امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 2195

 

 

رئیس باشگاه دانش‌پژوهان جوان:

برگزاری المپیاد ملی روباتیک بررسی می‌شود

 

 برگزیدگان دوره‌ی تابستانی و افراد منتخبی که نشان‌های طلا، نقره و برنز دریافت کرده‌اند آبان 1385 در کلاس‌های آموزشی باشگاه شرکت کرده و پس از آزمونی که در نوروز 86 برگزار می‌شود، برترین‌ها‏، تابستان سال آینده به المپیاد‌های جهانی سال 2007 اعزام می‌شوند.

 

 منتخبان دوره‌ی تابستانی المپیاد نجوم در آبان 1385 جهت شرکت در یازدهمین دوره‌ی المپیاد جهانی به کشور هند اعزام می‌شوند.

 

از نظر رتبه‌های کسب شده در بعضی از رشته‌ها وضعیت بهتری داریم نظیر: افزایش رتبه‌ای که در المپیادهای «زیست‌شناسی» و «کامپیوتر» داشتیم اما در المپیاد «شیمی» با شش پله نزول، رتبه‌ی دهم را کسب کردیم.

 

 

باشگاه دانش‌پژوهان جوان

رئیس باشگاه دانش‌پژوهان جوان اظهار داشت: کمی بیش از یک‌سوم برگزیدگان المپیادهای علمی به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند که در صورت فراهم شدن زمینه‌های اشتغال به بازگشت آن‌ها امیدواریم.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «حسین میرزایی» اظهار کرد: از حدود 500 نفر برندگان المپیادهای علمی، 170 نفر به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند که آمار زیادی نیست و ما از طریق ایمیل با آن‌ها در ارتباط هستیم. البته بسیاری از آن‌ها علاقمندند که در صورت فراهم شدن زمینه‌های اشتغال به کشور برگردند به‌طوری که تاکنون حدود شش نفر از آن‌ها به کشور بازگشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی 84-85 ، 130 هزار نفر دانش‌آموز برجسته و واجد شرایط در مرحله‌ی اول المپیادهای علمی کشور در رشته‌های ریاضی، فیزیک، شیمی، ادبیات، زیست‌شناسی، نجوم، کامپیوتر شرکت کردند که در پایان مرحله‌ی دوم المپیادهای علمی، از این تعداد 47 نفر در رشته‌ی ریاضی، 44 نفر در رشته‌ی فیزیک، 41 نفر در رشته‌ی ادبیات، 33 نفر در رشته‌ی کامپیوتر، 40 نفر در رشته‌ی شیمی، 32 نفر در رشته‌ی زیست‌شناسی و 33 نفر در رشته‌ی نجوم به دوره‌های تابستانی راه یافتند.

وی افزود: برگزیدگان دوره‌ی تابستانی و افراد منتخبی که نشان‌های طلا، نقره و برنز دریافت کرده‌اند آبان 1385 در کلاس‌های آموزشی باشگاه شرکت کرده و پس از آزمونی که در نوروز 86 برگزار می‌شود، برترین‌ها‏، تابستان سال آینده به المپیاد‌های جهانی سال 2007 اعزام می‌شوند. رئیس باشگاه دانش‌پژوهان جوان با اشاره به برگزاری المپیاد نجوم در پاییز 1385، اظهار داشت: باشگاه دانش‌پژوهان جوان امسال برای دومین بار به برگزاری المپیاد ملی نجوم و انتخاب تیم دانش‌آموزی اقدام کرد که منتخبان در آبان 1385 جهت شرکت در یازدهمین دوره‌ی المپیاد جهانی نجوم به کشور هند اعزام می‌شوند.

«میرزایی» در ادامه با اشاره به این‌که تمام اعضای تیم‌های المپیاد دانش‌آموزی - که تابستان امسال به المپیاد‌های دانش‌آموزی سال 2006 اعزام شده‌اند - به کسب مدال‌های جهانی موفق شده‌اند، گفت: در سال جاری تاکنون 19 دانش‌پژوه به مسابقه‌های جهانی اعزام شده‌اند که همگی به مدال دست یافته و دستاورد آنان پنج مدال طلا، 14 مدال نقره و چهار نشان برنز است که اعضای تیم‌ها از شهرهای تهران، کرج، بابل، کرمان، شیراز، زنجان، رشت و اصفهان بوده‌اند.

«میرزایی» در عین حال با مقایسه رتبه‌های تیمی کسب شده این دوره از المپیادهای علمی با دوره‌ی قبل گفت: از نظر رتبه‌های کسب شده در بعضی از رشته‌ها وضعیت بهتری داریم نظیر: افزایش رتبه‌ای که در المپیادهای «زیست‌شناسی» و «کامپیوتر» داشتیم اما در المپیاد «شیمی» با شش پله نزول، رتبه‌ی دهم را کسب کردیم.

وی در خصوص فعالیت‌های باشگاه دانش‌پژوهان جوان در زمینه‌ی میزبانی ایران در المپیاد فیزیک سال آینده گفت: وزارت آموزش و پرورش، کمیته‌ای را به ریاست «دکتر محمود سپهری‌راد» برای برگزاری المپیاد فیزیک سال آینده منصوب کرده که کمیته‌ی علمی آن شکل گرفته و محل برگزاری المپیاد، «دانشگاه صنعتی اصفهان» تعیین شده است و در صورت برگزاری این آزمون به‌شکل مطلوب، کمیته‌های بین‌المللی مجوز میزبانی سایر المپیادها را نیز به ما می‌دهند.

وی در پایان اضافه کرد: تاکنون رشته‌ی جدیدی به المپیادهای علمی کشور افزوده نشده و در حال بررسی امکان سنجی برگزاری المپیاد روباتیک هستیم. 

 المپیاد بین‌المللی زیست‌شناسی

 

 المپیاد بین‌المللی شیمی

 

 المپیاد بین‌المللی کامپیوتر

 

 

  المپیاد بین‌المللی فیزیک

 

  المپیاد بین‌المللی ریاضی

 


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت