متن كامل خبر
معاون اول رئیس جمهور: دولت از نخبگان در تصمیم‌های اجرایی استفاده می‌کند

تاريخ خبر : 30/7/1385امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1548

     

 

معاون اول رئیس جمهور:

دولت از نخبگان در تصمیم‌های اجرایی استفاده می‌کند

 

ü برخلاف برخی نظرها، دولت نه‌تنها با سفرهای علمی خارجی نخبگان مخالف نیست بلکه برای آشنایی آن‌ها با علوم جدید از این سفرها حمایت می‌کند.

 

ü سفرهای علمی خارجی نخبگان در پیشرفت کشور مؤثر خواهد بود.

 

ü بنیاد ملی نخبگان در جلسه‌هایی با ستاد کل نیروهای مسلح این مسأله را بررسی کرده است و براین اساس سعی می‌شود از نخبگان در مراکز مربوط به رشته‌ی تخصصی آن‌ها استفاده شود.

 

 

معاون اول رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان با تأکید بر نقش مهم نخبگان در پیشرفت و توسعه‌ی کشور گفت: دولت از نخبگان در تصمیم‌های اجرایی کشور استفاده خواهد کرد و در این جهت تسهیلات لازم را در اختیار نخبگان قرار خواهد داد.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «دکتر پرویز داوودی» در نشست بنیاد ملی نخبگان - که با حضور اعضای هیأت امنا و جمعی از نخبگان سراسر کشور برگزار شد - تأکید کرد: یکی از تصمیم‌های اصلی این بنیاد استفاده از نخبگان در مسیر پیشرفت کشور است که با عملیاتی شدن آن، تحقق برنامه‌ی چشم‌انداز بیست‌ساله‌ی کشور با تضمین بالاتری مسیر خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به فرهنگ و تمدن غنی ایرانیان و موفقیت آن‌ها در عرصه‌های مختلف در جهان افزود: باید از این نعمت و فرصت نهایت استفاده را کرد و بنیاد ملی نخبگان تمام سعی خود را برای حمایت و هدایت نخبگان در جهت پیشبرد اهداف مقدس جمهوری اسلامی به‌کار خواهد بست.

«دکتر داوودی» آشنا شدن نخبگان با علوم و فنون جدید و پیشرفته از طریق سفرهای علمی داخلی و خارجی را در پیشرفت آنان مفید دانست و گفت: برخلاف برخی نظرها، دولت نه‌تنها با سفرهای علمی خارجی نخبگان مخالف نیست بلکه برای آشنایی آن‌ها با علوم جدید از این سفرها حمایت می‌کند و معتقد است این مسأله در پیشرفت کشور مؤثر خواهد بود.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان اهمیت رشته‌های علوم انسانی در تصمیم‌های اجرایی کشور از نخبگان خواست همان‌طور که در رشته‌های فنی و مهندسی پیشرفت‌های خوبی عاید کشور کرده‌اند در رشته‌های علوم انسانی نیز تمام سعی خود را به‌کار ببندند تا در این رشته‌ها نیز شاهد بالندگی‌های بیش‌تر در کشور باشیم.

«دکتر داوودی» هم‌چنین با اشاره به مسأله‌ی سربازی نخبگان اضافه کرد: بنیاد ملی نخبگان در جلسه‌هایی با ستاد کل نیروهای مسلح این مسأله را بررسی کرده است و براین اساس سعی می‌شود از نخبگان در مراکز مربوط به رشته‌ی تخصصی آن‌ها استفاده شود تا ضمن کمک به پیشرفت کشور از هدر رفتن توانایی آن‌ها جلوگیری شود و این مسأله به‌زودی عملیاتی خواهد شد.

گفتنی است در ابتدای این جلسه چند تن از نخبگان کشور دیدگاه‌ها و نظرهای خود را درباره مسائل مختلف از جمله موضوع‌های آموزشی و تحصیلی مطرح کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت