متن كامل خبر
تراشه‌ی مغزی برای احیای توان حرکت اعضای از کار افتاده در افراد فلج ساخته شد

تاريخ خبر : 18/9/1385امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1035

این امکان وجود دارد که با کمک این تراشه، کنترل ماهیچه‌ای در بیماران دچار فلج شدید بازگردد. ü هدف نهایی ما این است که فرد به محض تصمیم گرفتن بتواند بازوی خود را به‌راحتی حرکت دهد. - در برخی از آسیب‌های نخاعی، برخی انواع سکته مغزی یا بیماری‌های عصبی ناشی از بالا رفتن سن، مدارهای عصبی بین مغز و بدن آسیب می‌بینند و بیمار در حرکت دادن اعضای بدن دچار مشکل می‌شود.

     

 

تراشه‌ی مغزی برای احیای توان حرکت اعضای از کار افتاده

در افراد فلج ساخته شد

 

 

ü این امکان وجود دارد که با کمک این تراشه، کنترل ماهیچه‌ای در بیماران دچار فلج شدید بازگردد.

ü هدف نهایی ما این است که فرد به محض تصمیم گرفتن بتواند بازوی خود را به‌راحتی حرکت دهد.

ü در برخی از آسیب‌های نخاعی، برخی انواع سکته مغزی یا بیماری‌های عصبی ناشی از بالا رفتن سن، مدارهای عصبی بین مغز و بدن آسیب می‌بینند و بیمار در حرکت دادن اعضای بدن دچار مشکل می‌شود.

 

 

محققان در تلاش برای تولید یک تراشه‌ی مغزی هستند که بتواند حرکات ماهیچه‌ای را به‌کار بیاندازد.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دانشمندان در حال ساخت ابزاری هستند که سیگنال‌های مغز را به ثبت رسانده و آن‌ها را به ماهیچه‌های فلج شده و از کار افتاده منتقل می‌کند؛ بدین‌ترتیب این امکان وجود دارد که با کمک این تراشه، کنترل ماهیچه‌ای در بیماران دچار فلج شدید بازگردد.

در این سیستم مصنوعی - که هنوز در مراحل ابتدایی ساخت قرار دارد - یک تراشه‌ی مغزی، سیگنال‌های عصبی را از بخشی از مغز - که حرکات اعضای بدن را در کنترل دارد - ثبت می‌کند؛ سپس این تراشه سیگنال‌ها را پردازش کرده و پیام‌های مناسبی برای مفتول‌های کاشته شده در ماهیچه‌های مختلف دست و بازوی بیماران مبتلا به فلج ارسال می‌کند.

محققان می‌گویند: هدف نهایی ما این است که فرد به محض تصمیم گرفتن بتواند بازوی خود را به‌راحتی حرکت دهد.

این پژوهش از سوی محققان «مرکز تحریک الکتریکی عملکردی» در «مرکز پزشکی امور کار آزمودگان سنت لوییس استوکز» در «کلولند» صورت گرفته است.

در برخی از آسیب‌های نخاعی، برخی انواع سکته‌ی مغزی یا بیماری‌های عصبی ناشی از بالا رفتن سن، مدارهای عصبی بین مغز و بدن آسیب می‌بینند و بیمار در حرکت دادن اعضای بدن دچار مشکل می‌شود

 

 

 

 


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت