متن كامل خبر
هم‌زمان با اهدای نهمین جایزه‌ی «ترویج علم ایران»، معلمان خلاق و ترویج‌گر علم در مناطق محروم کشور 27 دی 1385 معرفی و تقدیر می‌شوند

تاريخ خبر : 7/10/1385امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1467

     

هم‌زمان با اهدای نهمین جایزه‌ی «ترویج علم ایران»،  

معلمان خلاق و ترویج‌گر علم در مناطق محروم کشور
 27 دی 1385 معرفی و تقدیر می‌شوند

 

ü جایزه‌ی سالانه ترویج علم ایران از سال 1377 با هدف معرفی و تجلیل از شخصیت‌هایی که در سطح کشور برای همگانی کردن علم، گسترش اندیشه و فرهنگ علمی و کاربرد علم در سطوح مختلف زندگی اجتماعی فعالیت کرده‌اند، اهدا می‌شود.

ü در اولین دوره‌ی تقدیر از معلمان مروج علم در مناطق محروم از سه نفر از معلمانی که در مناطق محروم و دورافتاده - نه در مراکز و شهرستان‌های بزرگ استان‌های مختلف کشور - در جهت ترویج علم گام برمی‌دارند با اعطای جایزه و لوح تقدیر قدردانی می‌شود.

 

 

مراسم اعطای نهمین جایزه‌ی ترویج علم ایران، عصر روز چهارشنبه 27 دی 1385 در تالار همایش‌های پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «دکتر عباس حری» رئیس «انجمن ترویج علم» با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: در این مراسم ضمن اعطای جایزه‌ی ترویج علم به مروج برگزیده‌ی سال کشور از کوشش‌های حداکثر چهار نفر دیگر از مروجان علم نیز با اعطای هدایایی تقدیر می‌شود.

وی هدف از اعطای جایزه‌ی ترویج علم را «قدردانی از مروجان علم»، «تشویق عموم به فعالیت و زمینه‌سازی برای ارتقای بینش و تفکر علمی در جامعه» عنوان و خاطرنشان کرد: جایزه‌ی سالانه ترویج علم ایران از سال 1377 با هدف معرفی و تجلیل از شخصیت‌هایی که در سطح کشور برای همگانی کردن علم، گسترش اندیشه و فرهنگ علمی و کاربرد علم در سطوح مختلف زندگی اجتماعی فعالیت کرده‌اند، اهدا می‌شود.

«مهندس طاهره رستگار» عضو هیأت مدیره‌ی انجمن نیز اظهار داشت: انجمن ترویج علم ایران برای نخستین بار و هم‌زمان با مراسم اهدای نهمین جایزه‌ی ترویج علم ایران، بخش ویژه‌ای را به «تجلیل از معلمان خلاق و ترویج‌گر علم در مناطق محروم کشور» اختصاص داده است.

وی با بیان این‌که قدردانی انجمن‌های غیردولتی از معلمانی که خارج از وظیفه‌ی خود در جهت ترویج علم گام برمی‌دارند در بسیاری از کشورها امری کاملاً مرسوم است خاطرنشان کرد: در اولین دوره‌ی تقدیر از معلمان مروج علم در مناطق محروم از سه نفر از معلمانی که در مناطق محروم و دورافتاده - نه در مراکز و شهرستان‌های بزرگ استان‌های مختلف کشور - در جهت ترویج علم گام برمی‌دارند با اعطای جایزه و لوح تقدیر قدردانی می‌شود.

بنابراین گزارش، «دکتر ناهید بنی‌هارونی» دبیر انجمن ترویج علم ایران نیز در جمع خبرنگاران درباره‌ی روند برگزاری نهمین دوره‌ی جایزه‌ی ترویج علم ایران اظهار داشت: انجمن ترویج علم ایران از حدود چهارماه پیش از تمام اشخاص حقیقی و حقوقی (اعم از نهادهای دولتی و غیردولتی) دعوت کرده که خود یا دیگر نامزدهای موردنظر خویش را از میان آموزشگران، سیاستگذاران، طراحان، برنامه‌ریزان، سرمایه‌گذاران در ترویج علم و نهادهای فعال در زمینه‌هایی که ماهیت «ترویج علم» دارند به دبیرخانه‌ی انجمن معرفی کنند که تاکنون بیش از 55 نامزد به دبیرخانه معرفی شده‌اند.

برنده‌ی جایزه ترویج علم سال 1385 و مروجان قابل تقدیر، طی دو هفته‌ی آینده از سوی داوران معرفی خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: این تعداد نامزدها، غیر از نامزدهایی هستند که در بخش معلمان خلاق و ترویج‌گر علم در مناطق محروم کشور معرفی شده‌اند.

دبیر انجمن ترویج علم ایران در پایان با اشاره به اهمیت ترویج علم در اعتلای سطح علمی و فرهنگی جامعه توجه بیش از پیش مسؤولان و رسانه‌ها به این بخش و حمایت از اشاعه‌ی فعالیت‌های ترویج علم در کشور را خواستار شد.

سردبیر
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیش‌تر به سایت به‌نشانی ذیل مراجعه فرمایند:

http://www.popscience.org.ir/

 

 

 

 


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت