متن كامل خبر
سخنگوی دولت خبر داد: معاون علمی رئیس‌جمهور به‌زودی معرفی می‌شود

تاريخ خبر : 19/10/1385امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1375

براساس مصوبه‌ی ایجاد معاونت علمی رئیس‌جمهور - که در پانصد و نود و سومین جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به‌تصویب رسیده و از سوی رئیس‌جمهور و رئیس شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شده است - اساس‌نامه‌ی بنیاد ملی نخبگان اصلاح و با تکمیل مواد 5 و 8 آن، رئیس بنیاد از این پس به‌عنوان معاون رئیس‌جمهور در امور علمی فعالیت خواهد کرد.

     

سخنگوی دولت خبر داد:

معاون علمی رئیس‌جمهور به‌زودی معرفی می‌شود

ü براساس مصوبه‌ی ایجاد معاونت علمی رئیس‌جمهور - که در پانصد و نود و سومین جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به‌تصویب رسیده و از سوی رئیس‌جمهور و رئیس شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شده است - اساس‌نامه‌ی بنیاد ملی نخبگان اصلاح و با تکمیل مواد 5 و 8 آن، رئیس بنیاد از این پس به‌عنوان معاون رئیس‌جمهور در امور علمی فعالیت خواهد کرد.

 

 

تشکیل معاونت علمی ریاست‌جمهوری تصویب شده و حکم معاون مربوطه به‌زودی صادر می‌شود.
به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «دکتر غلامحسین الهام» سخنگوی دولت با بیان این مطلب درباره‌ی حیطه‌ی فعالیت معاون علمی رئیس‌جمهور - که رئیس «بنیاد ملی نخبگان» نیز خواهد بود - گفت: علاوه بر «بنیاد نخبگان»، تمام حوزه‌های علمی و فناوری مربوط به ریاست‌جمهوری نیز در این معاونت متمرکز خواهد شد.

گفتنی است براساس مصوبه‌ی ایجاد معاونت علمی رئیس‌جمهور - که در پانصد و نود و سومین جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به‌تصویب رسیده و از سوی رئیس‌جمهور و رئیس شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شده است - اساس‌نامه‌ی بنیاد ملی نخبگان اصلاح و با تکمیل مواد 5 و 8 آن، رئیس بنیاد از این پس به‌عنوان معاون رئیس‌جمهور در امور علمی فعالیت خواهد کرد.

بنیاد دارای شخصیت حقوقی مستقل است و به‌صورت مؤسسه‌ی دولتی و منحصراً براساس مقررات این اساس‌نامه تحت‌نظر رئیس‌جمهور اداره می‌شود.

«دکتر پرویز داودی» معاون اول رئیس‌جمهور نیز در مراسم تقدیر از برگزیدگان هشتمین جشنواره جوان خوارزمی با اعلام ایجاد معاونت جدید رئیس‌جمهور گفته بود، معاونت خاص مسائل علمی شامل نواوری‌ها وفناوری‌ها با هدف حمایت بیش‌تر از پژوهشگران، نواوران و نخبگان در ریاست‌جمهوری شکل می‌گیرد تا با امکاناتی که رئیس‌جمهوری در اختیار دارد حمایت بیش‌تری از محققان انجام شود.

 

 

 

 


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت