متن كامل خبر
هفته‌ی پژوهش امسال از 25 تا 29 دی 1385 با شعار «بدون پژوهش و مطالعه تصمیم‌گیری نکنیم» برپا می‌شود با حضور جمعی از مسؤولان و پژوهشگران کشور مراسم بز

تاريخ خبر : 23/10/1385امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 2003

- یکی از سیاست‌های اصلی هفته‌ی پژوهش امسال، ‌خارج شدن از بحث «فردگرایی» در پژوهش است. - برپایی جشنواره‌ی پژوهش و فناوری کشور، ‌نمایشگاه ارائه‌ی فعالیت‌های پژوهشی و فناوری، فن بازار ملی، برپایی نمایشگاه کتب تخصصی و نیز برپایی کارگاه‌ها، سمینارها و نشست‌ها برنامه‌های مهم هفته‌ی پژوهش امسال را تشکیل می‌دهد. - برپایی مراسم ویژه‌ی هفته‌ی پژوهش را گامی اساسی در راه تحقق «سند پژوهش و فناوری کشور» محسوب می‌شود.

     

بهفته‌ی پژوهش امسال از 25 تا 29 دی 1385

با شعار «بدون پژوهش و مطالعه تصمیم‌گیری نکنیم» برپا می‌شود

ü یکی از سیاست‌های اصلی هفته‌ی پژوهش امسال، ‌خارج شدن از بحث «فردگرایی» در پژوهش است.

ü برپایی جشنواره‌ی پژوهش و فناوری کشور، ‌نمایشگاه ارائه‌ی فعالیت‌های پژوهشی و فناوری، فن بازار ملی، برپایی نمایشگاه کتب تخصصی و نیز برپایی کارگاه‌ها، سمینارها و نشست‌ها برنامه‌های مهم هفته‌ی پژوهش امسال را تشکیل می‌دهد.

ü برپایی مراسم ویژه‌ی هفته‌ی پژوهش را گامی اساسی در راه تحقق «سند پژوهش و فناوری کشور» محسوب می‌شود.

 

 

دبیر ستاد هفته‌ی پژوهش، از برپایی مراسم هفته‌ی پژوهش با حضور جمعی از مقام‌های مسؤول و پژوهشگران کشور از روز دوشنبه 25 دی 1385 در محل اجلاس سران کشورهای اسلامی خبر داد.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‏، «دکتر سید امید فاطمی» با اعلام این خبر افزود: هفته‌ی پژوهش امسال از 25 تا 29 دی 1385 با شعار «بدون پژوهش و مطالعه تصمیم‌گیری نکنیم» برپا می‌شود.

وی گفت: ‌هفته‌ی پژوهش آذر هر سال برپا می‌شد که امسال به‌دلیل تقارن این ایام با انتخابات خبرگان رهبری و شوراها و براساس تصمیم کمیسیون دایمی شورای‌عالی علوم، تحقیقات و فناوری تاریخ آن به 25 تا 29 دی 1385 موکول شد.

«فاطمی» با اشاره به این‌که این مراسم در سه سطح «ملی»، «استانی» و «دانشگاهی» برپا می‌شود، تصریح کرد: یکی از سیاست‌های اصلی هفته‌ی پژوهش امسال، ‌خارج شدن از بحث «فردگرایی» در پژوهش است.

وی یاداور شد: برپایی جشنواره‌ی پژوهش و فناوری کشور، ‌نمایشگاه ارائه‌ی فعالیت‌های پژوهشی و فناوری، فن بازار ملی، برپایی نمایشگاه کتب تخصصی و نیز برپایی کارگاه‌ها، سمینارها و نشست‌ها برنامه‌های مهم هفته‌ی پژوهش امسال را تشکیل می‌دهد.

دبیر ستاد هفته‌ی پژوهش ‌با اشاره به شکل‌گیری شورای‌عالی علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: ظرفیت‌سازی در پژوهش و توسعه‌ی علومی که احتیاج به تبادل‌نظر دارد بحث بودجه‌ریزی، سند توسعه‌ی پژوهش و فناوری، سیستم مدیریت اطلاعات پژوهش و فناوری و ... امسال بیش‌تر مورد تأکید قرار می‌گیرد.

وی با تبریک به مناسبت ابلاغ «سند پژوهش و فناوری کشور» - که چندی پیش توسط ریاست جمهوری ابلاغ شده - برپایی مراسم ویژه‌ی هفته‌ی پژوهش را گامی اساسی در راه تحقق این سند نام برد.

«دکتر فاطمی» گفت: جشنواره‌ی پژوهش و فناوری - که امسال هم‌زمان با نخستین روز هفته‌ی پژوهش روز دوشنبه 25 دی 1385 در تهران آغاز به‌کار می‌کند - در سال‌های گذشته با عنوان جشنواره‌ی پژوهشگران برگزیده مطرح بود که از امسال با عنوان «جشنواره‌ی پژوهش و فناوری کشور» مطرح شده است. 

 

 

 

 


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت